ul. Oświęcimska 83, 32-590 Libiąż

przemienienie.libiaz@gmail.com

3. NIEDZIELA ZWYKŁA – 21.01.2024 R.

1.Dzisiaj wspominamy św. Agnieszkę, dziewicę i męczennicę; w modlitwie polecajmy babcie i dziadków w dniu ich święta, dziękując za ich troskę, modlitwę i dar opieki oraz przekazywania wiary, za nieustanne dzielenie się doświadczeniem życia z młodym pokoleniem!

2.Kontynuujemy odwiedziny duszpasterskie, czyli kolędę.  Szczegółowy plan kolędy jest wywieszony w gablocie parafialnej, zamieszczony na stronie internetowej parafii oraz na profilu facebooka.

3. Z nadzieją na zrozumienie przypominamy o zmianie terminu kolędy a jej przebieg pragniemy precyzyjne dookreślić:

– 22.01. – poniedziałek – nowe domy przy ul. Żniwnej /od Spokojnej do Floriańskiej /, cała ulica Floriańska do Oświęcimskiej, po drodze Zaułek;

– 24.01. – środa – od g. 14.00 – Konopnickiej / od nr 25 do ul. Piaskowej / ;

– 24.01. – środa – od g.15.00 – Chełmońskiego, Kochanowskiego / od góry /, Potokowa;

– 27.01. – sobota – od g. 10.00 – Piaskowa oraz Żniwna od nr 1– 9;

– 27.01. – sobota – od g. 9.00 – Wolności, Sarnia, Słoneczna;

– 28.01. – od 14.30 – Łokietka / od Spokojnej do Wolności /, Mleczna;

– 28.01. – niedziela – od g. 15.00 – Konopnickiej 51 / domki / ;

– 03.02. – sobota – od g. 13.00 – ul. Majowa

– 10.02. – sobota – od 10.00 – Kolejowa;

Pozostałe terminy kolędy bez zmian.

Za te zmiany serdecznie przepraszamy!

4. Kalendarz liturgiczny:

– w środę – wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła;

– również w środę 24 stycznia będziemy przeżywać 7 rocznicę naszej libiąskiej bohaterki wiary śp. Heleny Kmieć, Msza święta w intencji Heleny i o rozeznanie woli Bożej względem jej Osoby będzie w parafii św. Barbary o g. 18.00. Serdecznie zapraszamy!

– w czwartek – święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła;

– w piątek – wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa;

5. Od dzisiaj działa nowa strona internetowa parafii. Jej adres to przemienienie.info. Znajdziemy na niej intencje mszalne, ogłoszenia, aktualności, informacje o parafii. Są też dwie nowości. Pierwsza to galeria zdjęć, która jest dostępna dla czytelników naszej parafialnej gazety. Tymczasowe hasło dostępu do zdjęć to: PARAFIANIN, pisane wielkimi literami. Druga nowość to zakładka „Cmentarz”. Znajdziemy tam wyszukiwarkę grobów na naszym cmentarzu parafialnym.

6.Oaza młodzieżowa zaprasza w przyszłą sobotę (27.01) na Mszę świętą o 18:00. Po niej odbędzie się bal karnawałowy w Domu Parafialnym.

7.Oaza Dzieci Bożych zaprasza dziewczęta i chłopców od 2. do 6. klasy Szkoły Podstawowej na zabawę karnawałową, która odbędzie się w przyszłą niedzielę(28.01) o 17:30, w Domu Parafialnym. Informacje na stronie FB Oazy Dzieci Bożych w Libiążu lub w zakrystii.

8. Jest do nabycia prasa Katolicka: „ Gość Niedzielny”, „ Mały Gość Niedzielny”, „ Niedziela”.

9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy zmarłych parafian: śp. Stanisława Piegzika, śp. Marię Włodarczyk. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach. „Wieczne odpoczywanie racz Im dać Panie…”.

10.Dzisiaj w III – niedzielę miesiąca składka jest przeznaczona na cele naszej parafii. Bóg zapłać z serca mówimy za wszystkie ofiary i dary serca!

11. Z racji przeżywanej dziś Niedzieli Słowa Bożego pod hasłem „ Trwajcie w moim Słowie” zechciejmy z tyłu kościoła z koszyczka zabrać jeden cytat z Pisma świętego i rozważyć, co dzisiaj Pan Bóg chce powiedzieć do naszego serca!

11.Wszystkim Parafianom i Gościom, Jubilatom i Solenizantom życzymy obfitości Bożych darów w nadchodzącym tygodniu. Bóg Miłosierny niech nam błogosławi!

Jeszcze nie ma treści do pokazania.