ul. Oświęcimska 83, 32-590 Libiąż

przemienienie.libiaz@gmail.com

Ogłoszenia parafialne

 • II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 25.02.2024 R.

  1.Przeżywamy Święty Czas Wielkiego Postu, okres pokuty, nawrócenia serca i przemiany naszego życia. Zapraszamy do udziału w Nabożeństwach Pasyjnych. W każdy piątek o g. 16.45 Droga krzyżowa dla dzieci, o g. 17.30 – Droga krzyżowa dla starszych, młodzieży i pozostałych. Również w każdą Niedzielę W. Postu po Mszy św. o g. 9.00 Droga krzyżowa dla wszystkich. W każdą Niedzielę Wielkiego Postu Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o g. 17.15.

  2.W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Spowiedź święta podczas każdej Mszy świętej. W I piątek od g. 17.00. Do chorych udamy się w sobotę od g. 9.00.

  3. W ostatnią – 3 – Niedzielę miesiąca – złożono 12 250 zł. na cele naszej parafii. Bóg zapłać z serca mówimy za wszystkie ofiary złożone na tacę, przelewem bankowym i w kopertach. Aktualnie przygotowywane są projekty potrzebne do zrealizowania renowacji bryły naszej świątyni, by wykorzystać środki przyznane nam w ramach odnowy zabytków.

  4. W przyszłą niedzielę 3 marca oraz przez kolejne niedziele Wielkiego Postu będziemy rozprowadzać baranki na stół wielkanocny i świece tzw. paschaliki. Dochód po odliczeniu kosztów będzie przeznaczony na pomoc świąteczną dla potrzebujących w naszej parafii.

  5.Spotkanie przygotowujące do Bierzmowania klasy 8 – Szkoły Podstawowe odbędzie się jutro 26 lutego bm. ok g. 18.30 tutaj w świątyni. 6. Poświęcenie książeczek dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. będzie 10  marca w niedzielę na Mszy św. o godzinie 11.00. 

  7. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o g. 7.00 zmianka tajemnic Różańca świętego.

  8. Jest do nabycia prasa katolicka:” Gość Niedzielny”, „ Niedziela”, „ Staś” dla dzieci na Wielki Post!. Najnowszy numer wielkopostnego „ Parafianina”! A w nim między innymi artykuł:” Sześć sposobów na zacieśnienie więzi między członkami rodziny”! Zachęcamy do lektury!

  9.Za ławkami z tyłu świątyni do umieszczonych tam skarbon składamy przez cały Wielki Post ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Bóg zapłać za ten dar serca!

  10.W tym tygodniu na cmentarz odprowadziliśmy śp. Zofię Kobielę, oraz śp. Władysławę Klupa. Pamiętajmy o zmarłych w naszych modlitwach. „ Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…”.

  11.Wam Parafianie i Goście, Jubilaci, Solenizanci życzymy obfitości Bożych łask. Wszystkim błogosławionego czasu Wielkiego Postu!

 • I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 18.02.2024 R.

  1.Przeżywamy Święty Czas Wielkiego Postu, okres pokuty, nawrócenia serca i przemiany naszego życia. Zapraszamy wszystkich bez wyjątku na udział w Nabożeństwach Pasyjnych. W każdy piątek o g. 16.45 Droga krzyżowa dla dzieci, o g. 17.30 – Droga krzyżowa dla starszych, młodzieży i pozostałych. Również w każdą Niedzielę W. Postu po Mszy św. o g. 9.00 Droga krzyżowa dla wszystkich. W każdą Niedzielę Wielkiego Postu Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o g. 17.15. O g. 18.00 ostatnia niedzielna Msza święta.

  2.Modlitwą otaczamy czas Renowacji Misji świętych  – pogłębionych rekolekcji, które będziemy przeżywać od V Niedzieli Wielkiego Postu. Polecamy Miłosiernemu Bogu Ks. Misjonarza, ks. Spowiedników, modlimy się za siebie nawzajem, za nasze rodziny, dzieci, młodzież, chorych, samotnych o błogosławione owoce tego świętego czasu!Program Rekolekcji będzie podany w najbliższym czasie po konsultacji z księdzem Misjonarzem. 

  3.Zapraszamy na zebranie Radę Parafialną dzisiaj wniedzielę  ( 18.02.) o g. 19.00.

  4. Dzisiaj w 3 Niedzielę miesiąca  składka przeznaczona na cele naszej parafii, tym razem też z racji I Niedzieli Wielkiego Postu również na dzieła sakralne  związane z osobą św. Jana Pawła II

  5. Kalendarz liturgiczny:

  – w czwartek – 22.02. – święto katedry św. Piotra, Apostoła;

  6Jest do nabycia prasa katolicka:” Gość Niedzielny”. „ Niedziela”, „ Staś” dla dzieci na miesiąc marzec.​​​​​​​​​      

  7. W tym tygodniu na cmentarz odprowadziliśmy śp.Annę Dworniczek. Pamiętajmy o zmarłych w naszych modlitwach. „ Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…”. 

  8. Za ławkami z tyłu świątyni do umieszczonych tam skarbon składamy przez cały Wielki Post ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Bóg zapłać za ten dar serca!

  9. Wam Kochani Parafianie i Goście, Jubilaci, Solenizanci życzymy obfitości Bożych łask. Wszystkim błogosławionego czasu Wielkiego Postu!

 • 6. NIEDZIELA ZWYKŁA – 11.02.2024

  6. Niedziela Zwykła Ogłoszenia 11.02.2024

  1.W poniedziałek o g. 15.00 rozpocznie się adoracja modlitwą Koronki do Bożego Miłosierdzia. Modlitwę rozpocznie o 15.00 -16.30 Domowy Kościół i Kobiety Rut, a od 16.30 – 18.00 Mężczyźni Św. Józefa.

  3.We wtorek na godz. 15.00 zapraszamy Róże Różańcowe na Koronkę i Różaniec.
  Zapraszamy wszystkich, którzy pragną wypraszać łaski potrzebne do umocnienia wiary i miłości, by wstępowali do świątyni także o różnych godzinach między 15.00 a 18.00 i tam trwali na modlitwie w te najbliższe dni.

  4.Zapraszamy na zebranie Radę Parafialną w przyszłą niedzielę ( 18.02.) o g. 19.00 na plebanię.!

  5.Uczestniczeniem w liturgii Środy Popielcowej rozpoczynamy przeżywanie świętego czasu Wielkiego Postu. Na znak naszego nawrócenia i pokuty przyjmiemy popiół na nasze głowy. Msze święte w tym dniu będą o g. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00 oraz o 17.00 w Dębie.

  6.W Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość (nie spożywa się pokarmów mięsnych) i post ścisły (ilościowy – ograniczenie się do spożycia 3 posiłków: dwóch lekkich i jednego do syta). Prawem o wstrzemięźliwości są związani wszyscy powyżej 14. roku życia, a prawem o poście – pełnoletni od ukończenia 18 roku życia do rozpoczęcia 60 roku życia. W Środę Popielcową kancelaria Parafialna będzie nieczynna.

  Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. Droga krzyżowa w każdy piątek o g. 16.45 dla dzieci , o g. 17.30 dla młodzieży i dorosłych. Natomiast w niedzielę po Mszy św. o g. 9.00 Droga Krzyżowa dla tych, którzy nie mogą w piątek. W każda niedziele Wielkiego Postu Nabożeństwo Gorzkich Żali o g. 17.15 z kazaniem pasyjnym!

  8.Podczas Wielkiego Postu będziemy przeżywać Odnowienie Misji Świętych z ubiegłego roku. To dłuższe rekolekcje wielkopostne, w tym roku będę od 5 Niedzieli Wielkiego Postu do czwartku!. Odbywają się w każdej parafii co 10 lat. Już od dzisiaj módlmy się razem w rodzinach lub indywidualnie o Boże błogosławieństwo na czas tych świętych rekolekcji dla siebie, dla najbliższych, dla całej Parafii, np. odmawiając codziennie jedną tajemnicę Różańca świętego. Misje Święte poprowadzi ks. Ryszard Rydlarz , Sercanin.

  Dziękujemy firmie p. Edwarda Siudy, wszystkim parafianom, s. Marii, Panom Kościelnym za pomoc w złożeniu dekoracji świątecznej, choinki papieskiej i pozostałych, szopki, za uporządkowanie naszego świętego miejsca w świątyni i na zewnątrz. Bóg zapłać!

  W przyszłą – 3 Niedzielę miesiąca będzie składka na cele naszej parafii.

  Jest do nabycia prasa Katolicka: „ Gość Niedzielny”, „ Mały Gość Niedzielny”, „Niedziela”, pismo dla dzieci „ Staś” na miesiąc luty.

  Zakończyliśmy kolędę – wizytę duszpasterską w naszej parafii. Dziękujemy za życzliwe przyjęcie w Waszych domach, mieszkaniach, wspólną modlitwę i refleksję, zatroskanie o codzienne sprawy i budujące rozmowy na temat naszego życie według wiary! Z serca mówimy „ Bóg zapłać” za złożone ofiary, które w znacznej mierze będą przeznaczone na cele kurii diecezjalnej, utrzymanie seminarium duchownego, Uniwersytetu Papieskiego, domów księży emerytów, chorych kapłanów i wsparcie dla księży misjonarzy.

  12.W duchu dziękczynienia i prośby o Boże błogosławieństwo pragniemy sprawować Msze święte w intencjach rodzin z poszczególnych rejonów kolędowych. Ks. Sławomir – odprawi Mszę św. 19.02. br. / poniedziałek o g. 18.00 /, ks. Michał – 2.03. br. / sobota / o g. 18.00, ks. Proboszcz – 23.02. br. o g. 18.00 / piątek/.

  W tym tygodniu na cmentarz odprowadziliśmy śp. Jarosława Bębenka, śp. Roberta Bagińskiego, śp. Bernadette Klupa. Pamiętajmy o zmarłych w naszych modlitwach.: „ Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…”!.

  Na rozpoczynający się tydzień życzymy wszystkim Parafianom i Gościom obfitych łask Bożych, a wszystkim Jubilatom, Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia wstawiennictwa ich Świętych Patronów. Wszystkim dzieciom, młodzieży, nauczycielom, wychowawcom i wszystkim mającym możliwość ferii zimowych odnowienia sił duchowych i fizycznych! Dobry Bóg niech nam wszystkim błogosławi!

 • 5. NIEDZIELA ZWYKŁA – 4.02.2024 R.

  1.W miniony piątek – w Święto Matki Bożej Gromnicznej weszliśmy w naszej tradycji polskiej w tzw. okres zwykły, który jest także czasem łaski, duchowego wzrostu i pracy nad sobą. W tym Roku Liturgicznym będziemy w krótkim ale intensywnym czasie przygotowywać się do przeżywania Wielkiego Postu.

  2.W tym tygodniu zakończymy w sobotę wizytę duszpasterską – kolędę niosąc Błogosławieństwo Bożej Dzieciny!

  3.Dzisiaj z racji I Niedzieli Miesiąca lutego będziemy uczestniczyć w adoracji Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. i Adoracji o g. 7.00 zmianka tajemnic Różańca Świętego.

  4.Kalendarz liturgiczny:

  – poniedziałek – wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy;

  – wtorek – wspomnienie świętych męczenników Pawła Miki i Towarzyszy;

  – sobota – wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy;

  5.Jest do nabycia prasa Katolicka: „ Gość Niedzielny”, „ Mały Gość Niedzielny”, „Niedziela” oraz pismo dla dzieci „ Staś” na miesiąc luty oraz nowy numer „ Parafianina” a w nim o wydarzeniach w naszej parafii i w Kościele Powszechnym.

  6.W przyszłą niedzielę pierwszy dzień nabożeństwa 40 – godzinnego w naszej parafii. Związane jest ono z okresem przygotowania do Wielkiego Postu i ma charakter pokutny oraz przebłagalny za grzechy popełnione przez uczniów Pana Jezusa. Jest wynagrodzeniem za winy nasze i naszych bliźnich. Traktuje się to nabożeństwo również jako chroniące przed złem, pokusami i wszelkimi niebezpieczeństwami. Ma przede wszystkim służyć pogłębieniu wiary i umocnieniu relacji z Bogiem.

  Za tydzień w niedzielę w Godzinie Miłosierdzia o 15.00 rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu, która potrwa do godz. 18.00. Tym razem modlitwę przebłagalną poprowadzi nasza Oaza Młodzieżowa ale zachęcamy wszystkich do włączenia się do tych modlitewnych godzin i przychodzenia w najbliższa niedzielę na modlitwę.

  7.Plan kolejnych dni modlitwy/ poniedziałek, wtorek – 12 i 13 lutego br. / zostanie podany w przyszła niedzielę.

  8.W minionym tygodniu pożegnaliśmy zmarłych parafian: śp. Bronisława Cholewę i śp. Karolinę Żółcińską. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach. „Wieczne odpoczywanie racz Im dać Panie…”.

  9.Na rozpoczynający się tydzień życzymy wszystkim Parafianom i Gościom
  obfitych łask Bożych, a wszystkim Jubilatom, Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia wstawiennictwa ich Świętych Patronów. Wszystkim dzieciom, młodzieży, nauczycielom, wychowawcom życzymy owocnego ostatniego tygodnia półrocza nauki, pracy i wspaniałych owoców tego trudu! Szczęść Boże!

 • 4. NIEDZIELA ZWYKŁA – 28.01.2024 R

  1.Dzisiaj przypada 71. Światowy Dzień Trędowatych. Jego obchody są okazją do przypomnienia o wciąż trwającym dramacie ludzi chorych na trąd oraz o roli, jaką w ciągu wieków odegrał i nadal odgrywa w niesieniu pomocy ludziom dotkniętym tą chorobą Kościół Katolicki. Zarazem jest to okazja do szczególnej modlitwy i materialnego wsparcia misjonarzy i misjonarek, którzy niosą pomoc najbiedniejszym z biednych.

  2.Kontynuujemy odwiedziny duszpasterskie.  Szczegółowy plan kolędy jest wywieszony w gablocie parafialnej, zamieszczony na stronie internetowej parafii oraz na profilu facebooka.

  3.Przypominamy o podanych już wcześniej zmianach terminu kolędy a jej przebieg pragniemy precyzyjne dookreślić:

  – 28.01. – niedziela – od 14.30 – Łokietka / od Spokojnej do Wolności /, Mleczna;

  – 28.01. – niedziela – od g. 15.00 – Konopnickiej 51 / domki / ;

  – 03.02. – sobota – od g. 13.00 – ul. Majowa

  – 10.02. – sobota – od 10.00 – Kolejowa;

  Pozostałe terminy kolędy bez zmian.

  Za te zmiany serdecznie przepraszamy!

  4.Kalendarz liturgiczny:

  we wtorek – wspomnienie św. Jana Bosko, kapłana;

  w piątek – Święto Ofiarowania Pańskiego / Matki Bożej Gromnicznej /. Msze święte w tym dniu będę w następujących godzinach: 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00, w Dębie o g. 17.00. Na każdej Mszy świętej poświęcenie gromnic. Jest to zarazem z woli Ojca Świętego Jana Pawła II 28 Dzień Życia Konsekrowanego. Pamiętajmy w modlitwie o naszych Siostrach Służebniczkach Starowiejskich, które od lat pełnią posługę w naszej parafii prowadząc Rodzinny Dom Dziecka, dając piękne świadectwo życia według rad ewangelicznych! Wdzięczną modlitwą otoczmy także S. Marię w dniu Jej imienin!

  5. Jest do nabycia prasa Katolicka: „ Gość Niedzielny”, „ Mały Gość Niedzielny”, „Niedziela” oraz pismo dla dzieci „ Staś” na miesiąc luty oraz nowy numer „ Parafianina” a w nim o wydarzeniach w naszej parafii i W Kościele Powszechnym.

  6. W tym tygodniu będziemy przeżywać I czwartek, piątek i sobotę miesiąca. Spowiedź święta w czasie każdej Mszy świętej, a dodatkowo w I piątek od g. 17.00.

  7. Do chorych udamy się z posługą sakramentalną w sobotę od g. 9.00.

  8.Nabożeństwo różańcowe w intencji kapłanów i o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne w czwartek o g. 17.30. Prowadzą Róże Różańcowe.

  9.Bardzo dziękujemy za ofiary składane na tacę, w kopertach, przelewem bankowym i za
  wszelkie formy troski o naszą wspólnotę parafialną i o nasz kościół. W ostatnią III Niedzielę miesiąca zebrano 11 600 zł. Z serca mówimy „ Bóg zapłać”!

  10.W minionym tygodniu pożegnaliśmy zmarłych parafian: śp. Bronisława Cholewę i sp. Karolinę Żółcińską. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach. „Wieczne odpoczywanie racz Im dać Panie…”.

  11.Na rozpoczynający się tydzień życzymy wszystkim Parafianom i Gościom
  obfitych łask Bożych, a wszystkim Jubilatom, Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia wstawiennictwa ich Świętych Patronów. Niech Miłosierny Bóg nam wszystkim błogosławi!