ul. Oświęcimska 83, 32-590 Libiąż

przemienienie.libiaz@gmail.com

Ogłoszenia parafialne

 • OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA ZWYKŁA– 09.06.2023 r.

  1.Trwa miesiąc czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Codziennie po Mszy św. wieczornej o g. 18.00 Nabożeństwo czerwcowe. W każdą niedzielę natomiast o g. 17.30.​

  2.W związku z beatyfikacją sługi Bożego Ks. Michała Rapacza, zapraszamy do wyjazdu na tę uroczystość do krakowskich Łagiewnik. Odbędzie się ona w najbliższą sobotę 15 czerwca o g.11.00. Dzisiaj można odebrać bezpłatne karty wstępu na Błonia Łagiewnickie. Niestety, z racji małej liczby chętnych na wyjazd, / zgłosiło się 7 osób / nie jesteśmy w staniu zorganizować już wspólnego wyjazdu. Mamy 50 kart wejściowych na Błonia Łagiewnickie, gdzie będzie można na zewnątrz bazyliki uczestniczyć w uroczystości poprzez telebimy. Zgłoszenia jeszcze dla chętnych do wyczerpania biletów! Parkingi będą dostępne przy ul. Motarskiego / duży parking przy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia / oraz drugi parking – przy Sanktuarium św. Jana Pawła II. Dojście na miejsce uroczystości będzie możliwe od parkingu przy ulicy Motarskiego aleją Adolfa Hyły, od Sanktuarium św. Jana Pawła II przez Most Miłosierdzia oraz od stacji PKP Kraków Łagiewniki przez dziedziniec klasztorny. W każdym przypadku czas dojścia 10 minut.

  3.Trwa nowenna przed beatyfikacją Czcigodnego Sługi Bożego Księdza Michała Rapacza. Każdego dnia do modlitwy zapraszamy poszczególne grupy wiernych: 9 czerwca – dzisiaj – rodziny, 10 czerwca – młodzież przed i po bierzmowaniu, 11 czerwca – Liturgiczna Służba Ołtarza, ceremoniarze parafialni, Nadzwyczajni Szafarze Komunii Świętej, 12 czerwca – osoby życia konsekrowanego, 13 czerwca – samotni, chorzy i cierpiący, 14 czerwca – cała wspólnota Kościoła Krakowskiego.

  4.Kalendarz liturgiczny:

  • We wtorek – wspomnienie św. Barnaby, Apostoła;
  • W środę – wspomnienie 108 męczenników czasu II wojny światowej;
  • W czwartek – wspomnienie św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła;
  • W piątek – wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika;

  5.Jest do nabycia prasa Katolicka: „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Niedziela” oraz „Staś” na miesiąc czerwiec dla dzieci!. Do zabrania ze sobą ze stolika w przedsionku: „Krótkie rozważania o Eucharystii”.

  7.W dzisiejszą niedzielę wspólnota Wiara i Światło „Barbórki” zaprasza do wspólnego przeżywania kolejnego Dnia Głoszenia i Dzielenia się Słowem Bożym. Jest to czas budowania i przeżywania jedności, czas odkrywania piękna i darów jakie posiada osoba z niepełnosprawnością intelektualną. Ofiary zebrane tego dnia przez wspólnotę w części przeznaczone zostaną na zorganizowanie letniego obozu, w części zaś przekazane jako wsparcie dla innych wspólnot, szczególnie tych z ubogich krajów. Ta potrzeba dzielenia i solidarności pomaga trwać wspólnotom Wiary i Światła na świecie od 53 lat. Zechciejmy po Mszy świętej do puszek wesprzeć to dzieło!

  8.Zapraszamy chłopców po pierwszej Komunii Świętej, aby zostali ministrantami w naszej parafii. Spotkanie informacyjne odbędzie się 16 czerwca, czyli w przyszłą niedzielę po Mszy świętej o 11.00 w kościele. Zapraszamy też rodziców.

  9.Zapraszamy Radę Parafialną na spotkanie w przyszłą niedzielę – 16 czerwca o g. 19.00. Spotkanie odbędzie się w Ogrodzie Plebańskim w „ Klisiówce”.

  10.Trwają przygotowania do 5. Libiąskiej Rodzinady / 23.06. bm./. Świętujemy w tym roku nasz mały jubileusz. Stąd gość specjalny – zespół Mała Armia Janosika. Ponadto, jak zwykle organizujemy wiele atrakcji dla dzieci i rodzin. Rodzinada się rozrasta – to już nie jest tylko nasz piknik parafialny. Spodziewamy się, że w tym roku odwiedzi nas dużo więcej gości. Dlatego zapraszamy wszystkich Parafian do współtworzenia tego wydarzenia. Można upiec placki, ofiarować fanty na loterię, upiec drożdżówki dla dzieci z zespołu, ofiarować datki lub zostać sponsorem. Spotkanie organizacyjne odbędzie się 14 czerwca o g. 18.00 w Domu Parafialnym. Zapraszamy na to spotkanie, by przyjść, jeśli ktoś chce pomóc w inny sposób. Piątek – 14 czerwca o g. 18.00 w Domu Parafialnym!

  11.W tym tygodniu na cmentarz odprowadziliśmy śp. Krystynę Baran.Pamiętajmy o niej w naszych modlitwach. „ Wieczne odpoczywanie racz Im dać Panie…”.​

  12.Wszystkim Jubilatom, Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia życzymy wstawiennictwa Świętych Patronów, Wam Kochani Parafianie i Goście obfitych łask Bożych, które są darem hojnego i miłosiernego Serca Pana Jezusa!

 • OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 9 NIEDZIELA ZWYKŁA– 02.06.2024 r.

  1.Trwa miesiąc czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa a jednocześnie czas Oktawy Bożego Ciała. Codziennie o g. 17.30 gromadzimy się na nabożeństwie czerwcowym i procesji eucharystycznej wokół kościoła i na Mszy świętej wieczornej. Niech także nie zabraknie dzieci w strojach komunijnych, sypiących kwiaty, chłopców z dzwoneczkami, niosących baldachim, świece, feretrony chorągwie. Na zakończenie oktawy 7 czerwca w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa będzie dla dzieci niespodzianka!

  2.Dzisiaj po Mszy św. o g. 7.00 Zmianka Tajemnic Różańca Świętego.

  3.W związku z beatyfikacją sługi Bożego Ks. Michała Rapacza, zapraszamy do wyjazdu na tę uroczystość do krakowskich Łagiewnik. Odbędzie się ona 15 czerwca o g.11.00. Jeżeli zbierze się odpowiednia liczba osób, zorganizujemy autokar. Wstępnie podajemy, że wyjazd będzie ok g. 8.00 powrót ok 16. Prosimy na razie o zgłoszenia, imię, nazwisko i nr telefonu. Mamy 50 kart wejściowych na Błonia Łagiewnickie przed Bazyliką. Zgłoszenia przedłużamy jeszcze do przyszłej niedzieli włącznie!

  4.Decyzją Metropolity Krakowskiego, Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego od 6 czerwca do 14 czerwca w naszej Archidiecezji trwać będzie nowenna przed beatyfikacją Czcigodnego Sługi Bożego Księdza Michała Rapacza. W tym czasie we wszystkich świątyniach będą odbywały się nabożeństwa czerwcowe połączone z przygotowanymi na tę okazję rozważaniami. Każdego dnia do modlitwy zapraszamy poszczególne grupy wiernych:6 czerwca – róże różańcowe, 7 czerwca – młodzież i studenci, 8 czerwca – dzieci, 9 czerwca – rodziny, 10 czerwca – młodzież przed i po bierzmowaniu, 11 czerwca – Liturgiczna Służba Ołtarza, ceremoniarze parafialni, Nadzwyczajni Szafarze Komunii Świętej, 12 czerwca – osoby życia konsekrowanego, 13 czerwca – samotni, chorzy i cierpiący, 14 czerwca – cała wspólnota Kościoła Krakowskiego.

  5.Jest do nabycia prasa Katolicka: „ Gość Niedzielny”, „ Mały Gość Niedzielny”, „ Niedziela” oraz „ Staś” na miesiąc czerwiec dla dzieci!. Do zabrania ze sobą ze stolika w przedsionku „ Krótkie rozważania o Eucharystii”.

  6.Kalendarz liturgiczny:

  • w poniedziałek – wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy;
  • w czwartek – przypada I czwartek miesiąca, na nabożeństwie wieczornym będziemy modlić się w intencji kapłanów i o nowe powołania do Służby Bożej w Kościele; w czwartek poświęcenie ziół i kwiatów,
  • piątek – przypada I piątek Czerwca spowiedź święta od 17.00 i podczas każdej Mszy świętej;
  • piątek -Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, zakończenie oktawy Bożego Ciała z procesją o g. 17.30. Z racji uroczystości nie obowiązuje post.
  • w sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny;

  7.Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali i uczestniczyli pięknie w procesji Bożego Ciała. Dzieciom pierwszokomunijnym, rocznicowym i ich rodzicom, młodzież , dzieciom sypiącym kwiaty, chłopcom z dzwoneczkami i całym rodzinom! Wszystkim grupom duszpasterskim, społecznym w strojach galowych, górnikom, pszczelarzom, strażakom, również panom niosącym baldachim, grupom duszpasterskim niosącym feretrony, sztandary, chorągwie, relikwie świętych. Dziękujemy za udekorowanie emblematami religijnymi naszych domów, mieszkań i ulic i za budowę Ołtarzy: Gorliwym Rodzinom z Flagówki a także Urzędowi Miasta i mieszkańcom przyległych ulic.
  Bóg zapłać!

  8.Pragniemy także podziękować Radzie Parafialnej za bezinteresowne zorganizowanie firmy, która odrestaurowała fragment muru kościelnego / od strony KSW/, dzięki czemu przestał być zagrożeniem i ufamy, że godnie wkomponuje się całość ogrodzenia jak i w wizytówkę Katolickiej Szkoły. Bóg zapłać! Tym bardziej wdzięczność większa im – jak wiemy – materiały coraz droższe.

  9.Wdzięczność spieszymy okazać Mężczyznom św. Józefa, którzy w „Klisiówce” zorganizowali dopływ wody i zamontowali urządzenia grzewcze. Umożliwi to nie tylko godne przyjęcie grup występujących podczas „ Rodzinady” ale na przyszłość będzie wielką pomocą do spotkań poszczególnych wspólnot w Ogrodzie Plebańskim! Bóg zapłać za dar serca!

  10.Dnia 9 czerwca br. wspólnota Wiara i Światło „Barbórki” zaprasza do wspólnego przeżywania kolejnego Dnia Głoszenia i Dzielenia. Jest to czas budowania i przeżywania jedności, czas odkrywania piękna i darów jakie posiada osoba z niepełnosprawnością intelektualną. Ofiary zebrane tego dnia przez wspólnotę w części przeznaczone zostaną na zorganizowanie letniego obozu, w części zaś przekazane jako wsparcie dla innych wspólnot, szczególnie tych z ubogich krajów. Ta potrzeba dzielenia i solidarności pomaga trwać wspólnotom Wiary i Światła na świecie od 53 lat. Zechciejmy za tydzień wesprzeć to dzieło!

  11.Trwają przygotowania do 5. Libiąskiej Rodzinady / 23.06. bm./. Świętujemy w tym roku nasz mały jubileusz. Stąd gość specjalny – zespół Mała Armia Janosika. Ponadto, jak zwykle organizujemy wiele atrakcji dla dzieci i rodzin. Rodzinada się rozrasta – to już nie jest tylko nasz piknik parafialny. Spodziewamy się, że w tym roku odwiedzi nas dużo więcej gości. Dlatego zapraszamy wszystkich Parafian do współtworzenia tego wydarzenia. Można upiec placki, ofiarować fanty na loterię, upiec drożdżówki dla dzieci z zespołu, ofiarować datki lub zostać sponsorem. Szczegóły znajdziemy na wręczanych po Mszy ulotkach oraz na plakatach.​​​​​​​​

  12. Wszystkim Jubilatom, Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia życzymy wstawiennictwa Świętych Patronów, Wam Kochani Parafianie i Goście obfitych łask Bożych, które wypływają jako strumienie z Bożego Serca Pana Jezusa!

 • OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ – 26.05.2024 r.

  1.Przeżywamy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Uwielbiamy Boga, który jest Dobrym Ojcem, Syna, który jest Zbawicielem oraz Ducha Świętego, który nas uświęca.

  2.Serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej Ks. dr. habilitowanego Jana Nowaka, autora ostatecznego dokumentu do procesu beatyfikacyjnego Ks. Michała Rapacza, którego beatyfikacja odbędzie się 15 czerwca na zakończenie Kongresu Eucharystycznego. Ks. Prałat przybliży nam postać nowego błogosławionego, który ponad 70 lat temu służył gorliwie Bogu i ludziom w pobliskich Płokach, zamordowany z nienawiści do wiary, wkrótce będzie cieszył się chwałą błogosławionych, jak choćby jego koledzy z rocznika, ks. Piotr Dańkowski i ks. Władysław Bukowiński, apostoł Kazachstanu, którego postulatorem i autorem dokumentu” positio” także jest ks. Jan, nasz Kaznodzieja!

  3.Również dzisiaj kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

  4.W tym tygodniu polecamy w modlitwie naszych kapłanów, którzy przeżywają swoje rocznice święceń: dzisiaj ks. Sławomir, 12 r. święceń, w piątek ks. Michał, 10 r. święceń kapłańskich.

  5.Kalendarz liturgiczny:

  – w poniedziałek – wspomnienie św. Pawła VI, papieża;

  – w poniedziałek – Ruch Światło-Życie zaprasza na Eucharystię z modlitwą o beatyfikację Sługi Bożego. Ks. Franciszka Blachnickiego, w poniedziałek 27.05. o g. 18.00 w naszym kościele.

  – we wtorek – wspomnienie bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia;

  – we wtorek 28 maja na Mszy św. o godz. 18 gościć będziemy małżeństwa z Domowego Kościoła z Rejonu VIII z Trzebini, Chrzanowa, Libiąża, Chełmka i Zatora. Po Mszy św. w Domu Parafialnym odbędzie się spotkanie Kręgu Rejonowego.

  – w środę – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy;

  w czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Uroczystość ta jest dla nas, ludzi wierzących, szczególną okazją, abyśmy Bogu okazali publicznie wdzięczność za dar Eucharystii. Niech to Święto będzie dniem wielkiej manifestacji naszej wiary. Procesja rozpocznie się Mszą świętą o g. 8.30 w kościele św. Barbary, po czym udamy się ulicami naszego miasta do naszej świątyni Przemienienia Pańskiego. Ołtarze podczas procesji będą w następujących miejscach: I – przy Rondzie 7 Ulic, II – przy ul. Wańkowicza, III – w Parku Młodości, IV – przy Urzędzie Miasta. Zaraz po dojściu procesji w naszym kościele będzie odprawiona Msza święta ok g. 11.00.

  Zachęcamy wszystkich do wspólnego uwielbienia Jezusa Eucharystycznego. Zapraszamy dzieci pierwszokomunijne, rocznicowe w strojach komunijnych, młodzież bierzmowaną, dzieci sypiące kwiaty, chłopców z dzwoneczkami i całe rodziny!

  – prosimy również wszystkie grupy duszpasterskie, społeczne w strojach galowych, górników, pszczelarzy, myśliwych, strażaków;

  – również panów do niesienia baldachimu jak i panie z zapalonymi świecami przy Najświętszym Sakramencie;

  prosimy wszystkie grupy duszpasterskie prosimy o udekorowanie feretronów, sztandarów, chorągwi i ich podjęcie na procesji zgodnie z ustalonym rozkładem poszczególnych grup i osób. Ten wykaz znajduje się w gablocie, w przedsionku kościoła.

  – prosimy o udekorowanie emblematami religijnymi naszych domów, mieszkań i ulic;

  – To nasze zewnętrzne świadectwo wiary niech wypływa z naszego czystego serca. To nasza duma i zaszczyt, iż jesteśmy uczniami Jezusa, który pozostał z nami i pragnie nasze życie uświęcać i nam błogosławić. Spowiedź święta codziennie na Mszy świętej a we środę przed Bożym Ciałem od g.17.00.

  – o g. 8.00 na parkingu przy kościele w Boże Ciało / od strony KSW/będzie transport, którym będzie można przewieźć feretrony, chorągwie, sztandary do parafii św. Barbary, skąd rozpocznie się procesja.

  – próba sypania kwiatków dla dzieci – we wtorek i środę po Mszy św. wieczornej ok 18.40.

  – o przygotowanie III Ołtarza – prosimy mieszkańców Flagówki, IV Ołtarza – Urząd Miasta i mieszkańców przyległych ulic.

  – Od piątku po Uroczystości Bożego Ciała zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w codziennej wieczornej Mszy świętej z procesją wokół kościoła. Niech także nie zabraknie dzieci w strojach komunijnych, sypiących kwiaty, niosących baldachim, świece, feretrony chorągwie. Na zakończenie oktawy 7 czerwca w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa będzie dla dzieci niespodzianka! Nabożeństwa codziennie o g. 17.30, po nich Msza święta.

  – w piątek – Święto Nawiedzenia Matki Bożej, zakończenie nabożeństw majowych;

  – w sobotę – rozpoczęcie nabożeństw czerwcowych, będziemy modlić się w intencji wszystkich dzieci aby w bliskości Jezusa i Maryi wzrastały w łasce Bożej;

  6.Dziękujemy Rodzicom Dzieci komunijnych za przygotowanie świątyni, otoczenia, ,za piękne kwiaty, za dar ołtarza w kwocie 3 tysiące złotych, za okazaną dobroć, życzliwość i współpracę! Bóg zapłać S. Marii, za dekoracje i ofiarne czuwanie nad całością przygotowań świątyni, Panom Kościelnym i P. Organiście! Bóg zapłać Chórowi Parafialnemu! Wkrótce poinformujemy, jakie szaty liturgiczne i przedmioty kultu religijnego udało się nabyć za złożone ofiary. Bóg zapłać! Dziękujemy także za ofiary złożone na tacę, w kopertach i przelewem na cele naszej parafii. Złożono 13 822 zł. Bóg zapłać za te dary serca! Dzisiejsza składka decyzją Księdza Arcybiskupa Metropolity przeznaczona jest w całości na uroczystości beatyfikacyjne sługi Bożego Ks. Michała Rapacza, które odbędę się 15 czerwca w krakowskich Łagiewnikach.

  7.W związku z trwającym Kongresem Eucharystycznym w naszej Archidiecezji w kolejne niedziele miesiąca maja w każdej parafii będzie adoracja Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. To czas wielkiej modlitwy uwielbienia Pana Jezusa przez wszystkich wiernych. Dziś zapraszamy: od 15.00- 16.00 Domowy Kościół, Kobiety Rut, od 16.00 – 17.00 Oazę oraz Liturgiczna Służba Ołtarza. Oczywiście – zapraszamy nie tylko Grupy Formacyjne ale również wszystkich, by w niedzielne popołudnia zatrzymać się przed Jezusem Eucharystycznym w świątyni i powierzyć Mu swoje sprawy i intencje!

  8.W związku z beatyfikacją sługi Bożego Ks. Michała Rapacza, zapraszamy do wyjazdu na tę uroczystość do krakowskich Łagiewnik. Odbędzie się ona 15 czerwca o g.11.00. Jeżeli zbierze się odpowiednia liczba osób, zorganizujemy autokar. Wstępnie podajemy, że wyjazd będzie ok g. 8.00 powrót ok 16. Prosimy na razie o zgłoszenia, imię, nazwisko i nr telefonu. Mamy 50 kart wejściowych na Błonia Łagiewnickie przed Bazyliką. Zgłoszenia z racji organizacyjnych do przyszłej niedzieli włącznie!

  9.Jest do nabycia prasa Katolicka: „ Gość Niedzielny”, „ Mały Gość Niedzielny”, „ Niedziela” oraz „ Staś” na miesiąc czerwiec dla dzieci!. Do zabrania ze sobą „ Krótkie rozważania o Eucharystii” oraz obrazek z modlitwą o beatyfikację Sługi Bożej Heleny Kmieć. Pragniemy polecić wydanie książkowe naszego Gościa Księdza Jana pt.” Ks. Michał Rapacz wśród błogosławionych z seminaryjnej ławy”. Cena 20 zł.

  10.W tym tygodniu na miejsce wiecznego odpoczynku odprowadziliśmy śp. Filipa Pędrysa. „ Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…”.

  11.Wszystkim Jubilatom, Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia życzymy wstawiennictwa Świętych Patronów, Wam Kochani Parafianie i Goście i Wam Kochane Mamy w dniu Waszego Święta obfitych łask Boga w Trójcy Świętej Jedynego i wielkiej wdzięczności za trud macierzyństwa, wychowania i budowania klimatu religijnego w Waszych rodzinach! 

 • OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 19.05.2024 r.

  1.Przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Serdeczną modlitwą otaczamy dzisiaj dzieci klas III, przeżywające I Komunię świętą, ich rodziców, dziadków, chrzestnych, wychowawców i katechetów, którzy kształtują serca tych dzieci i prosimy, by Eucharystyczny Chrystus był dla nich, jak i dla nas, „chlebem powszednim”. Dziś dziękujemy im, za ich trud i wychowanie w życiu wiary!.​​​​​​​​​

  2.Dzisiaj za pobożne odśpiewanie i odmówienie hymnu: „O Stworzycielu Duchu przyjdź” możemy uzyskać odpust zupełny.

  3.Podczas nabożeństw w tym tygodniu maja będziemy modlić się w intencji dzieci, które przystąpiły do I komunii świętej, ich rodziców, bliskich, nauczycieli, wychowawców, katechetów. Kontynuujemy naszą modlitwę przy kapliczkach gromadząc się w każdy czwartek maja o g. 20.00 w wyznaczonych miejscach, w tym tygodniu 23 maja – modlitwa na Kosówkach przy ulicy Orkana.

  4.Od poniedziałku przez cały tydzień zapraszamy dzieci i rodziców na tzw.” Biały Tydzień” – czas dziękczynienia za dar Eucharystii. Najpierw Nabożeństwo Majowe o 17.30 a potem Msza święta.

  5.Dzisiaj – w trzecią niedzielę maja składka przeznaczona jest na cele naszej parafii.

  6.W przyszłą niedzielę 26 maja o g. 11.00 zapraszamy dzieci klas IV i ich rodziców na Uroczystość I rocznicy przyjęcia komunii świętej. Próba dla dzieci w poniedziałek o godzinie 16.30.

  7.W przyszłą Niedzielę Trójcy Przenajświętszej kończy się w naszej Archidiecezji okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

  8.Kalendarz liturgiczny:

  • w poniedziałek – II dzień Zielonych Świąt, Święto NMP Matki Kościoła; Msze święte według następującego porządku: g.7.00, 9.00, 16.00, 18.00, w Dębie o 17.00.
  • w środę św. Rity z Cascii, zakonnicy;
  • w czwartek – Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana; w tym dniu będziemy modlić się w intencji kapłanów, także o nowe powołania do Służby Bożej w Kościele;
  • w piątek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych, polecajmy w modlitwie naszego pasterza abpa Marka Jędraszewskiego w 51 r. święceń kapłańskich;

  9.Jak słyszeliśmy, 10 maja został zainaugurowany w Kurii Metropolitalnej w Krakowie proces beatyfikacyjny i kanonizacyjny Sługi Bożej Helenki Kmieć, libiążanki, naszej bohaterki wiary. W każdy czwarty piątek miesiąca podczas nabożeństwa o g. 17.30 będziemy modlić się o jej rychłą beatyfikację! Postulator prosi o kontakt wszystkie osoby, które mogą podzielić się wiedzą na temat życia Heleny Kmieć oraz informacjami dotyczącymi łask, które przypisywane są jej wstawiennictwu. Korespondencję można kierować:Biuro Postulacyjne Procesu Beatyfikacyjnego Heleny Kmieć,ul. św. Jacka 16, 30-364 Kraków. Szczegóły na stronie internetowej naszej parafii i parafii – św. Barbary!

  10.Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Włoch w terminie od 16 do 27 sierpnia. W programie między innymi: Wenecja, Rimini, San Marino, Asyż, Rzym, Watykan, Neapol, Pompeje, San Giovanni Rotondo, Lanciano, Loreto oraz Padwa. Szczegółowe informacje w zakrystii oraz na stronie internetowej. Serdecznie zapraszamy. ​ ​​ ​

  11.Jest do nabycia prasa Katolicka: „ Gość Niedzielny”, „ Mały Gość Niedzielny”, „ Niedziela” oraz „ Staś” na miesiąc czerwiec dla dzieci a także najnowszy – majowy numer „ Parafianina”!.

  12.Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej uruchomił w województwie małopolskim pierwszy w Polsce „ Pilotażowy Program Czyste Powietrze”. W związku z tym w Gminie Libiąż odbędą się spotkania informacyjne z Operatorem według następującego harmonogramu:

  • LCK – 21 maja g. 18.00;
  • Zespół Szkolno – Przedszkolny w Gromcu -22 maja g. 18.00;
  • Szkoła Podstawowa nr 2 w Libiążu – 23 maja g.18.00;
  • Zespół Szkół w Żarkach – 24 maja g. 18.00. Szczegóły spotkań są podane na afiszach w gablocie parafialnej.

  13.Liceum Ogólnokształcące Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców w Libiążu przyjmuje zapisy uczniów do klasy pierwszej na rok szkolny 2024/25. Szkoła istnieje od 33 lat, zapewnia wysoki poziom nauczania i wychowanie w duchu wartości chrześcijańskich. Serdecznie zachęcamy do tej refleksji nad wyborem szkoły dla naszej młodzieży!

  14.Wszystkim Jubilatom , Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia życzymy wstawiennictwa Świętych Patronów, Wam Wszystkim Kochani Parafianie i Goście obfitych Darów Ducha Świętego i szczególnej opieki Matki Kościoła!


 • OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 7 NIEDZIELA WIELKANOCNA – 12.05.2024 r.

  1.Trwamy na modlitwie majowej ku czci naszej Pani i Królowej Maryi. Codziennie Nabożeństwo Majowe o g. 17.30. Podczas nabożeństw w tym tygodniu będziemy modlić się w intencji dzieci, które przystąpią do I komunii świętej, ich rodziców, bliskich, nauczycieli, wychowawców, katechetów. Kontynuujemy naszą modlitwę przy kapliczkach gromadząc się w każdy czwartek maja o g. 20.00 w wyznaczonych miejscach, w tym tygodniu 16 maja – modlitwa przy Krzyżu Papieskim na Lipiu.

  2.Duchowo łączymy się z Episkopatem Polski i wszystkimi wiernymi, którzy dzisiaj uczestniczą w procesji z Wawelu na Skałkę i wypraszamy potrzebne łaski dla naszej Ojczyzny przez wstawiennictwo św. Stanisława, biskupa i męczennika.

  3.Kalendarz liturgiczny:

  • w poniedziałek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy, przez przyczynę Maryi polecajmy w dniu imienin posługę pasterską naszego biskupa Roberta Chrząszcza, biskupa pomocniczego naszej Archidiecezji;
  • we wtorek – święto św. Macieja, apostoła;
   -w czwartek – święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, głównego patrona Polski;
   -w piątek – będziemy polecać Jezusowi Najwyższemu i Wiecznemu Kapłanowi naszego Ks. Sławomira w dniu Jego Patrona. Uczynimy to na Mszy świętej o g. 18.00, która będzie sprawowana w Jego intencji. Modlić się będziemy o błogosławione owoce Jego posługi w naszej parafii, o wszelkie potrzebne łaski na drodze kapłańskiej posługi;
  • w sobotę – Wigilia Zesłania Ducha Świętego; Będzie to Msza Święta z przedłużoną qliturgią słowa ( na wzór Wigilii Paschalnej) z większą ilością czytań i wprowadzeniami do nich. Serdecznie na nią zapraszamy uprzedzając jednocześnie, że ta Eucharystia o g. 18.00, ze względu na swą specyfikę, będzie trwać około 2 godziny. Jednak niech nas to nie przestraszy, bo warto czekać na Ducha Świętego i pozwolić Mu powoli wnikać do każdego z nas.

  4.Już za tydzień będziemy przeżywać Uroczysty Dzień I Komunii świętej w naszej parafii. Dzieci ze Szkół Podstawowych nr 1, 2, 4 przystąpią do Eucharystii w niedzielę 19 maja na Mszy św. o g. 11.00. O g. 10.45 gromadzą się dzieci na błogosławieństwo.
  Do I spowiedzi w sobotę o g. 15.00.
  Natomiast dzieci ze Szkoły KSW w sobotę 18 maja o g. 12.00. Spowiedź święta dla dzieci ze Szkoły KSW będzie w piątek o g.16.30.
  W związku z tą ważną i piękną Uroczystością zapraszamy dzieci na próby przed Pierwszą Komunią świętą zgodnie z harmonogramem ustalonym przez księży i rodziców!

  5.Od poniedziałku przez cały tydzień zapraszamy dzieci i rodziców na tzw.” Biały Tydzień” – czas dziękczynienia za dar Eucharystii. Najpierw Nabożeństwo Majowe o 17.30 a potem Msza święta.

   6.W przyszłą – trzecią niedzielę maja składka przeznaczona jest na cele naszej parafii.

   7.Dzisiaj po każdej Mszy świętej młodzież oazowa prowadzi kiermasz ciast wielkanocnych. Ewentualne ofiary złożone przy tej okazji zostaną tradycyjnie przeznaczone na wyjazdy rekolekcyjne młodzieży z naszej parafii.

   8.W związku z trwającym Kongresem Eucharystycznym w naszej Archidiecezji kolejne niedziele miesiąca maja w każdej parafii będzie adoracja Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. To czas wielkiej modlitwy uwielbienia Pana Jezusa przez wszystkich wiernych. I tak zapraszamy:
   12 maja:
   15.00- 16.00 Róże Różańcowe
   16.00 – 17.00 Mężczyźni Św. Józefa
   26 maja:
   15.00- 16.00 Domowy Kościół, Kobiety Rut
   16.00 – 17.00 Oaza, Liturgiczna Służba Ołtarza
   Oczywiście – zapraszamy nie tylko Grupy Formacyjne ale również wszystkich, by w niedzielne popołudnia zatrzymać się przed Jezusem Eucharystycznym w świątyni i powierzyć Mu swoje sprawy i intencje!

   9.Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Włoch w terminie od 16 do 27 sierpnia. W programie między innymi: Wenecja, Rimini, San Marino, Asyż, Rzym, Watykan, Neapol, Pompeje, San Giovanni Rotondo, Lanciano, Loreto oraz Padwa. Szczegółowe informacje w zakrystii oraz na stronie internetowej. Serdecznie zapraszamy.

   10.Jest do nabycia prasa Katolicka: „ Gość Niedzielny”, „ Mały Gość Niedzielny”, „Niedziela” oraz „ Staś” na miesiąc maj dla dzieci a także najnowszy – majowy numer „Parafianina”!.

   11.W tym tygodniu odprowadziliśmy na cmentarz naszych zmarłych parafian: śp. Elżbietę Rutkowską, śp. Władysława Zonia, śp. Henryka Jędrochę, śp. Mieczysława Kudrę, śp. Annę Mleczko. |” Wieczne odpoczywanie racz Im dać Panie..”.

   12.Wszystkim Jubilatom, Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia życzymy wstawiennictwa Świętych Patronów, Wam Kochani Goście i Parafianie szczególnej opieki Matki Najświętszej w tym pięknym maryjnym miesiącu maju!