1.Trwa miesiąc czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe codziennie po Mszy św. o g. 18.00. Wraz z bł. Michałem Kozalem, biskupem i męczennikiem, którego dziś wspominamy w liturgii, dziękujemy Bogu za to, że nadal posyła swych uczniów do świata z orędziem Dobrej Nowiny. Każdy z nas ma również szansę być świadkiem Jego Ewangelii, jeśli żyje na co dzień w szczerej przyjaźni z Jezusem.
2.Kalendarz liturgiczny:
– w środę – św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika;
– w piątek – z racji III piątku miesiąca podczas Nabożeństwa Czerwcowego odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
– w sobotę – bł. Władysława Bukowińskiego, kapłana;
– w sobotę – będziemy także polecać w modlitwie naszego Rodaka Ks. Biskupa Jana Zająca w 87 r. urodzin wypraszając potrzebne łaski i dobre zdrowie na dalsze owocne lata Jego pasterskiej posługi;
3.Biuro turystyczne „ Traveller” z Chrzanowa organizuje wraz z naszą i innymi parafiami Pielgrzymkę samolotową na Sycylię i na Maltę. Miejsca uświęcone życiem naszej patronki św. Rozalii / Palermo, Monte Pellegrino / oraz św. Agaty w Katanii, a także w Syrakuzach do Sanktuarium Matki Bożej Płaczącej. Termin pielgrzymki: od 29.09. – 06.10.2026 r. Koszt pielgrzymki: 3500 zł + 450 Euro. Zapisy w zakrystii lub kancelarii do 28.06.2026 r.
Przy zapisie zaliczka płatna 30% wartości, dopłata na 30 dni przed wylotem. Jest już zapisanych 17 osób, serdecznie zachęcamy naszych parafian. Szczegóły w gablocie i na stronie internetowej parafii.
4.Młodzież oazowa w przyszłą sobotę i niedzielę / 21.06. / będzie sprzedawała ciasta przed kościołem. Ewentualne ofiary będą przeznaczone na rekolekcje wakacyjne.
5.Zachęcamy do pogłębienia wiedzy religijnej przez lekturę Pisma świętego, wartościowych książek i prasy katolickiej, a wśród nich: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, a także miesięcznik dla dzieci „Staś”.
6.Zapraszamy na spotkanie Radę Duszpasterską dzisiaj o g. 19.00 do „ Klisiówki”.
7.Zachęcamy do udziału w 46 Pieszej Pielgrzymce Krakowskiej na Jasną Górę. Grupa z naszego dekanatu wyruszy 7 sierpnia 2026 roku o g. 8.00 z Kościoła św. Barbary w Libiążu. Zapisy przez internet już trwają, stacjonarne rozpoczną się na początku sierpnia. Szczegóły znajdziemy na plakacie.
Osoby, które z różnych powodów nie mogą pielgrzymować, zachęcamy do duchowego włączenia się w dzieło pielgrzymki. Intencje w ramach BANKU MODLITWY można składać do tej skrzynki przed bocznym ołtarzem. Pielgrzymi idąc na Jasną Górę będą je omadlać podczas codziennej modlitwy różańcowej. Przy tej okazji można także złożyć dobrowolne ofiary na organizację pielgrzymki.
8.Dzisiaj po każdej Mszy św. na prośbę naszego Księdza Kardynała zbieramy do puszek przed kościołem na dalszy rozwój i upiększenie Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Świątynia Opatrzności Bożej „to miejsce szczególne dla naszej Ojczyzny i Kościoła – symbol wdzięczności za Boże prowadzenie, oraz pamięci o tych, którzy budowali Polskę i Kościół swoją wiarą”. – Ta świątynia przypomina nam także, że historia człowieka i historia narodu nie są pozostawione przypadkowi, lecz znajdują się w rękach Boga. Bóg zapłać za składane ofiary!
9.W przyszłą III niedzielę miesiąca składka przeznaczona na cele naszej parafii. Po konsultacjach z Radą Parafialną oraz z innymi ekspertami, po rozeznaniu firm wykonawczych chcemy dokonać wymiany naszych piecy gazowych, które są wysłużone / mają 26 lat /, by w ich miejsce zamontować i uruchomić 2 nowe urządzenia grzewcze o mocy 56 kW. Została wybrana firma GOOD DAIRE z Bujakowa k/ Bielska Białej, która w okolicznych świątyniach podobne urządzenia już montowała. Chcemy, byśmy już od nowego sezonu grzewczego mogli w cieplejszych warunkach przebywać na modlitwie w naszym kościele. Koszt nowych urządzeń grzewczych wraz z zamontowaniem 65 tys. złotych. Dlatego już teraz / chociaż do zimy jeszcze daleko / prosimy o hojniejsze ofiary, gdyż wspomniane prace rozpocząć trzeba już w lipcu.
Zechciejmy podzielić się tą z informacją z bliskimi, być może znane nam są firmy, są też przyjaciele i sympatycy naszej wspólnoty parafialnej, którzy by mogli wspomóc. Wszystkich parafian prosimy o to wsparcie, zachęcając jak zawsze do naszej niezawodnej współodpowiedzialności za Dom Boży, parafię i wszystko, co się w nich dzieje. Możemy te ofiary składać na tacę, w kopertach czy przelewem bankowym. Z serca mówimy „Bóg zapłać”!
10.W tym tygodniu odprowadziliśmy na cmentarz śp. Rozalię Teresę Foltyn. Pamiętajmy o zmarłej w naszych modlitwach.
11.Wszystkim Jubilatom, Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia życzymy wstawiennictwa Świętych Patronów, Wam Kochani Parafianie i Goście obfitych łask Bożych, które wypływają jako strumienie z Bożego Serca Pana Jezusa!
1.Dziękujemy Dobremu Bogu za świadectwo gorliwej kapłańskiej służby błogosławionych Salezjanów – Księży Męczenników, ks. Jana Sierpca i 8 Jego Towarzyszy, których Kościół wyniósł do chwały ołtarzy a którzy byli gorliwymi duszpasterzami, katechetami w pracy z młodzieżą i oddali życie podczas II wojny światowej w Auschwitz i w Dachau. Dzisiaj w Oświęcimiu Msza święta dziękczynna za beatyfikację o g. 11.00. Sylwetki ich w prasie katolickiej i internecie.
2.Trwa miesiąc czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Codziennie też do piątku włącznie będzie Nabożeństwo Czerwcowe o g. 17.30 z procesją Eucharystyczną w ramach oktawy Bożego Ciała, po nim Msza święta. Do gorliwego udziału w Procesjach zapraszamy wszystkich parafian, dzieci, młodzież rodziny, starszych. Zapraszamy dzieci pierwszokomunijne w strojach uroczystych, dzieci sypiące kwiaty, chłopców z dzwoneczkami, panów do baldachimu i wszystkich, którzy przez niesienie poduszek i emblematów religijnych pragną oddać cześć Jezusowi obecnemu w Eucharystii. Oktawa zakończy się w piątek w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Dla dzieci na zakończenie przewidziana jest niespodzianka!
W czwartek na Mszy św. wieczornej poświęcenie wianków. Od soboty – 12 czerwca Nabożeństwa Czerwcowe będą w tygodniu i niedzielę po Mszy św. Wieczornej. W piątek w tym tygodniu Mszę świętą o g. 18.00 będzie celebrował Ks. Kan. Krzysztof Strzelczyk, kapłan pracujący w latach 70 w naszej parafii a przeżywający w tym roku Jubileusz 50 – lecia kapłańskiej posługi. Wielu z nas uczył prowadził do Jezusa, wielu pamięta, zachęcamy do przyjścia i wdzięcznej modlitwy w jego intencji!
3.Przypominamy, iż w dzisiaj po Mszy św. O g. 7.00 będzie zmianka tajemnic Różańca świętego.
4.Serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim Parafianom, którzy licznie wzięli udział w procesji Bożego Ciała dając piękne świadectwo naszej wiary. Pracownikom Urzędu Miasta za przygotowanie IV Ołtarza jak i gorliwym rodzinom z „Flagówki” – III Ołtarza w Parku Młodości – dziękujemy za ich przygotowanie, kwiaty i banery. Wszystkim dekorującym miejsca procesji, niosącym relikwie, feretrony, chorągwie, orkiestrze górniczej, Liturgicznej Służbie Ołtarza, naszym Siostrom Służebniczkom Starowiejskim, za troskę o liturgię i o dzieci sypiące kwiaty, rodzicom i całym rodzinom!
Górnikom niosącym baldachim, OSP z Libiąża i z Moczydła za zabezpieczenie trasy, pod względem porządkowym i medycznym, pszczelarzom, niezawodnej policji i naszym władzom samorządowym za załatwienie stosownych pozwoleń na przejście procesji! Bóg zapłać.
5.Kalendarz liturgiczny:
* w poniedziałek – wspomnienie św. Jadwigi Królowej;
* w piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa; z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych;
* w sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi, w tym dniu również wspomnienie św. Antoniego z Padwy;
6.Młodzież klas VII przygotowującą się do s. bierzmowania zapraszamy na spotkanie w poniedziałek o g. 18.30 w kościele.
7.Zapraszamy Radę Parafialną na spotkanie w przyszłą niedzielę 14 czerwca o g. 19. Spotkanie odbędzie się w „Klisiówce”.
8.W minionym tygodniu na cmentarz odprowadziliśmy śp. Bogusławę Król. Pamiętajmy o zmarłej w naszych modlitwach.
9.Jest do nabycia prasa Katolicka: „Mały Gość Niedzielny” oraz „Gość Niedzielny” i „Niedziela”, „Staś” dla dzieci.
10.Wszystkim Jubilatom, Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia życzymy wstawiennictwa Świętych Patronów, Wam Wszystkim Kochani Parafianie i Goście obfitych łask Jezusa Eucharystycznego!
1.Przeżywamy dziś Uroczystość Najświętszej Trójcy. Wyznajemy wiarę w Jednego Boga w trzech Osobach. W naszej archidiecezji kończy się dzisiaj okres spowiedzi i Komunii wielkanocnej. Dzisiaj także ostatnie Nabożeństwo Majowe z procesją.
W przyszłą niedzielę zmiana Tajemnic Różańca po mszy o 7.00.
2.Jutro rozpoczynamy miesiąc czerwiec poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Do zakończenia oktawy Bożego Ciała / do 12 czerwca / Nabożeństwa będą o g. 17.30. Od 13 czerwca Nabożeństwo czerwcowe będzie po Mszy św. wieczornej.
3.W kalendarzu liturgicznym wspominamy:
– poniedziałek – wspomnienie św. Justyna, męczennika, Dzień Dziecka, serdeczną modlitwą otoczmy wszystkie dzieci w dniu ich święta;
– czwartek – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało.
Msze Święte jak w każdą niedzielę, w Dębie o g. 9.00 z procesją. Okazja do spowiedzi przed uroczystością codziennie w czasie Mszy św.
Procesja Bożego Ciała wyrusza w tym roku z kościoła św. Barbary po Mszy św. o godz. 8.30. Procesja przejdzie następującymi ulicami: ul. Ks. Pieli, rondo ze skrzyżowaniem siedmiu ulic, ul. 1 Maja, ul. Wańkowicza, ul. Słowackiego, aleja Jana Pawła II, ul. 11 Listopada, ul. Oświęcimska. Pierwszy ołtarz będzie przy ul. Leśnej i ul. Jaworowej (rondo). Drugi ołtarz przy ul. Wańkowicza (od ul. 1 Maja). Trzeci w Parku Młodości przy pomniku św. Jana Pawła II. Czwarty przy Urzędzie Miasta. Procesję poprzedzi Msza św.
Serdecznie zapraszamy do udziału w tej uroczystości, abyśmy wspólnie oddali cześć Panu Jezusowi w Eucharystii. Zapraszamy całe rodziny, dziewczynki do sypania kwiatków i chłopców do dzwonienia dzwonkami. Zapraszamy także wszystkie grupy parafialne. Prosimy o podjęcie na procesji wszystkich feretronów, sztandarów i chorągwi, relikwii św. Jana Pawła II, św. Faustyny, św. Floriana zgodnie z grafikiem obowiązującym od kilku lat / który jest w gablotach kościoła i w internecie /, jak również o przystrojenie emblematami religijnymi naszych domów, posesji i całej trasy, którą uda się procesja. Prosimy o przygotowanie ołtarzy Eucharystycznych: III Ołtarz – mieszkańcy Flagówki, IV Ołtarz – Urząd Miasta i okoliczni mieszkańcy.
Prosimy o przyozdobienie symboli religijnych, które poniesiemy w procesji. Będzie to można zrobić w środę wieczorem po Mszy św. wieczornej. Natomiast rano w Boże Ciało o g. 6.30 będzie transport z naszego kościoła, którym będzie można zabrać wszystkie sztandary i figury na procesję do kościoła św. Barbary. Prosimy o przyjście o g. 6.30 i wskazanie, które znaki religijne należy przewieźć.
– w środę i czwartek z racji przygotowań i Uroczystości kancelaria będzie nieczynna.
– w tym tygodniu będziemy przeżywać I czwartek, piątek i sobotę miesiąca. Spowiedź święta na wszystkich Mszach świętych, w piątek dodatkowo od g. 17.00.
– w sobotę udamy się do chorych od g. 9.00.
7.Szkoła Podstawowa i Liceum Ogólnokształcące Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców w Libiążu przyjmują zapisy uczniów do klas pierwszych szkoły podstawowej i liceum ogólnokształcącego na rok szkolny 2026/27. Szkoła istnieje od 35 lat, osiąga wysokie wyniki nauczania i zapewnia wychowanie w duchu wartości chrześcijańskich.
7.Zachęcamy do lektury gazet katolickich, do nabycia „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Mały Gość Niedzielny” i „Staś” dla dzieci.
9.Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa świętych Patronów. Parafianom i Gościom życzymy owocnego tygodnia.
Baldachim – p. Eugeniusz Rembiecha
Relikwie:
Relikwie św. Siostry Faustyny – kobiety Rut
Relikwie św. Jana Pawła II – Kręgi Rodzin, Domowy Kościół
Relikwie św. Floriana – strażacy
Sztandary:
Sztandar Kolpinga, prawa nawa, za pierwszym filarem – koło feretronu św. Franciszka – nie bierze udziału
Sztandar Katolickie Stowarzyszenie Kobiet, w prawej nawie, przy filarze naprzeciw konfesjonału ks. Prałata – Rada Parafialna, p. Andrzej Poleszuk
Sztandar (czerwony), Jezu Przemień Nas, Królowo Różańca Świętego, lewa nawa pod amboną przy pierwszym filarze – róża męska, p. Stefan Lelito
Sztandar Nawiedzenie 1998 rok Św. Rodzino módl się za nami sztandar PP Gąsiorowskich – w razie nieobecności pp. Gąsiorowskich, p. Stanisław Bernacik
Sztandar Królowo Polski módl się za nami za drugim filarem nawy lewej naprzeciw konfesjonału ks. Proboszcza Aleksandra – Osiedle Flagówka, p. Mirosław Kośmider albo p. Edward Wyrobkiewicz
Sztandar Serce Pana Jezusa, Przyjdź Królestwo Twoje nawa lewa przy trzecim filarze Katolickie Stowarzyszenie Mężów – mężczyźni św. Józefa
Feretrony
Feretron św. Franciszeka, nawa prawa za pierwszym filarem od ołtarza – Kobiety Rut
Feretron św. Stanisława, prawa nawa – nie bierze udziału
Feretron Serca Pana Jezusa i Matki Bożej z Dzieciątkiem, nawa lewa pod amboną – Róża żeńska
Feretron Matki Bożej i św. Józefa, nawa lewa przy drugim filarze od ołtarza – mężczyźni św. Józefa
Feretron Matki Bożej Kalwaryjskiej i św. Anny, nawa lewa, przy drugim filarze od tyłu naprzeciw konfesjonału ks. Proboszcza Aleksandra – Kręgi Rodzin
1.Przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego! Doświadczenie zstąpienia Trzeciej Osoby Boskiej na uczniów zebranych w Wieczerniku. Od tamtego wydarzenia każdemu z nas, kto otwiera się na Boga i jest Mu posłuszny, towarzyszy Duch Święty. Jego obecność rozjaśnia nasze myśli, rozprasza mroki życia i daje moc do głoszenia Ewangelii. Prośmy z ufnością, byśmy ją mogli głosić życiem z radością serca! W naszej modlitwie polecajmy dzisiaj dzieci, klas IV, które przeżywają rocznicę I komunii świętej.
2.Dzisiaj za pobożne odśpiewanie i odmówienie hymnu: „O Stworzycielu Duchu przyjdź” możemy uzyskać odpust zupełny.
3.Nabożeństwo Majowe codziennie o g. 17.30. W tym tygodniu będziemy przeżywać Nabożeństwo Majowe we czwartek o g. 20.00 na Kosówkach przy ul. Orkana. Serdecznie zapraszamy! Również zapraszamy do Dębu na Nabożeństwo Majowe i poświęcenie odnowionej kapliczki w sobotę 30 maja o g. 16.00. / Dąb – przy pętli autobusowej /.
4.W przyszłą Niedzielę Trójcy Przenajświętszej kończy się w naszej Archidiecezji okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.
5.Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy w ostatnią niedzielę złożyli ofiary na cele naszej parafii na tacę, w kopertach, przelewem. Zebrano 14 279 zł. Bóg zapłać za ofiary, które pokrywają bieżące remonty budynków i utrzymanie parafii.
6.Wszystkie zelatorki i zelatorów Żywego Różańca zapraszamy na spotkanie organizacyjne w piątek po Mszy św. wieczornej na plebanię ok g. 18.45. Prosimy o obowiązkowe przyjście.
7.Kalendarz liturgiczny:
– w poniedziałek – II dzień Zielonych Świąt, Święto NMP Matki Kościoła; Msze święte według następującego porządku: g.7.00, 9.00, 16.00, 18.00, w Dębie o 17.00.
– we wtorek – wspomnienie św. Filipa Nereusza, jest to Dzień Matki, wdzięczną modlitwą otoczmy nasze mamy a dla zmarłych prośby o łaskę Nieba;
– w czwartek – Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana; w tym dniu będziemy modlić się w intencji kapłanów, także o nowe powołania do Służby Bożej w Kościele;
– w piątek – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy;
8.Jest do nabycia prasa Katolicka: „ Gość Niedzielny”, „ Mały Gość Niedzielny”, „ Niedziela” oraz „ Staś” na miesiąc czerwiec dla dzieci.
9.Serdecznie witamy w naszej parafii Wspólnotę Wiara i Światło „Barbórki”, która kolejny raz zaprasza nas do wspólnego przeżywania Dnia Głoszenia i Dzielenia.
Przed Mszą Świętą w sobotę o godz.18.00 i przed każdą Mszą Świętą dzisiaj, członkowie wspólnoty zaprezentują krótką scenkę, dzieląc się swoimi talentami i darami, natomiast przy wyjściu z kościoła każdy otrzyma mały podarunek. Ofiary wrzucone do puszek przeznaczone zostaną na wyjazd wakacyjny oraz wsparcie wspólnot w krajach ubogich. Mówimy „ Bóg zapłać” w imieniu „ Barbórek”!
10.W tym tygodniu na cmentarz odprowadziliśmy naszych zmarłych: śp. Zofię Szumniak, śp. Krystynę Zasowską, śp. Czesława Szatkowskiego. „Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie..”.
11.Wszystkim Jubilatom , Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia życzymy wstawiennictwa Świętych Patronów, Wam Wszystkim Kochani Parafianie i Goście obfitych Darów Ducha Świętego i szczególnej opieki Matki Kościoła!