ul. Oświęcimska 83, 32-590 Libiąż

przemienienie.libiaz@gmail.com

4. NIEDZIELA ZWYKŁA – 28.01.2024 R

1.Dzisiaj przypada 71. Światowy Dzień Trędowatych. Jego obchody są okazją do przypomnienia o wciąż trwającym dramacie ludzi chorych na trąd oraz o roli, jaką w ciągu wieków odegrał i nadal odgrywa w niesieniu pomocy ludziom dotkniętym tą chorobą Kościół Katolicki. Zarazem jest to okazja do szczególnej modlitwy i materialnego wsparcia misjonarzy i misjonarek, którzy niosą pomoc najbiedniejszym z biednych.

2.Kontynuujemy odwiedziny duszpasterskie.  Szczegółowy plan kolędy jest wywieszony w gablocie parafialnej, zamieszczony na stronie internetowej parafii oraz na profilu facebooka.

3.Przypominamy o podanych już wcześniej zmianach terminu kolędy a jej przebieg pragniemy precyzyjne dookreślić:

– 28.01. – niedziela – od 14.30 – Łokietka / od Spokojnej do Wolności /, Mleczna;

– 28.01. – niedziela – od g. 15.00 – Konopnickiej 51 / domki / ;

– 03.02. – sobota – od g. 13.00 – ul. Majowa

– 10.02. – sobota – od 10.00 – Kolejowa;

Pozostałe terminy kolędy bez zmian.

Za te zmiany serdecznie przepraszamy!

4.Kalendarz liturgiczny:

we wtorek – wspomnienie św. Jana Bosko, kapłana;

w piątek – Święto Ofiarowania Pańskiego / Matki Bożej Gromnicznej /. Msze święte w tym dniu będę w następujących godzinach: 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00, w Dębie o g. 17.00. Na każdej Mszy świętej poświęcenie gromnic. Jest to zarazem z woli Ojca Świętego Jana Pawła II 28 Dzień Życia Konsekrowanego. Pamiętajmy w modlitwie o naszych Siostrach Służebniczkach Starowiejskich, które od lat pełnią posługę w naszej parafii prowadząc Rodzinny Dom Dziecka, dając piękne świadectwo życia według rad ewangelicznych! Wdzięczną modlitwą otoczmy także S. Marię w dniu Jej imienin!

5. Jest do nabycia prasa Katolicka: „ Gość Niedzielny”, „ Mały Gość Niedzielny”, „Niedziela” oraz pismo dla dzieci „ Staś” na miesiąc luty oraz nowy numer „ Parafianina” a w nim o wydarzeniach w naszej parafii i W Kościele Powszechnym.

6. W tym tygodniu będziemy przeżywać I czwartek, piątek i sobotę miesiąca. Spowiedź święta w czasie każdej Mszy świętej, a dodatkowo w I piątek od g. 17.00.

7. Do chorych udamy się z posługą sakramentalną w sobotę od g. 9.00.

8.Nabożeństwo różańcowe w intencji kapłanów i o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne w czwartek o g. 17.30. Prowadzą Róże Różańcowe.

9.Bardzo dziękujemy za ofiary składane na tacę, w kopertach, przelewem bankowym i za
wszelkie formy troski o naszą wspólnotę parafialną i o nasz kościół. W ostatnią III Niedzielę miesiąca zebrano 11 600 zł. Z serca mówimy „ Bóg zapłać”!

10.W minionym tygodniu pożegnaliśmy zmarłych parafian: śp. Bronisława Cholewę i sp. Karolinę Żółcińską. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach. „Wieczne odpoczywanie racz Im dać Panie…”.

11.Na rozpoczynający się tydzień życzymy wszystkim Parafianom i Gościom
obfitych łask Bożych, a wszystkim Jubilatom, Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia wstawiennictwa ich Świętych Patronów. Niech Miłosierny Bóg nam wszystkim błogosławi!

Jeszcze nie ma treści do pokazania.