ul. Oświęcimska 83, 32-590 Libiąż

przemienienie.libiaz@gmail.com

5. NIEDZIELA ZWYKŁA – 4.02.2024 R.

1.W miniony piątek – w Święto Matki Bożej Gromnicznej weszliśmy w naszej tradycji polskiej w tzw. okres zwykły, który jest także czasem łaski, duchowego wzrostu i pracy nad sobą. W tym Roku Liturgicznym będziemy w krótkim ale intensywnym czasie przygotowywać się do przeżywania Wielkiego Postu.

2.W tym tygodniu zakończymy w sobotę wizytę duszpasterską – kolędę niosąc Błogosławieństwo Bożej Dzieciny!

3.Dzisiaj z racji I Niedzieli Miesiąca lutego będziemy uczestniczyć w adoracji Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. i Adoracji o g. 7.00 zmianka tajemnic Różańca Świętego.

4.Kalendarz liturgiczny:

– poniedziałek – wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy;

– wtorek – wspomnienie świętych męczenników Pawła Miki i Towarzyszy;

– sobota – wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy;

5.Jest do nabycia prasa Katolicka: „ Gość Niedzielny”, „ Mały Gość Niedzielny”, „Niedziela” oraz pismo dla dzieci „ Staś” na miesiąc luty oraz nowy numer „ Parafianina” a w nim o wydarzeniach w naszej parafii i w Kościele Powszechnym.

6.W przyszłą niedzielę pierwszy dzień nabożeństwa 40 – godzinnego w naszej parafii. Związane jest ono z okresem przygotowania do Wielkiego Postu i ma charakter pokutny oraz przebłagalny za grzechy popełnione przez uczniów Pana Jezusa. Jest wynagrodzeniem za winy nasze i naszych bliźnich. Traktuje się to nabożeństwo również jako chroniące przed złem, pokusami i wszelkimi niebezpieczeństwami. Ma przede wszystkim służyć pogłębieniu wiary i umocnieniu relacji z Bogiem.

Za tydzień w niedzielę w Godzinie Miłosierdzia o 15.00 rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu, która potrwa do godz. 18.00. Tym razem modlitwę przebłagalną poprowadzi nasza Oaza Młodzieżowa ale zachęcamy wszystkich do włączenia się do tych modlitewnych godzin i przychodzenia w najbliższa niedzielę na modlitwę.

7.Plan kolejnych dni modlitwy/ poniedziałek, wtorek – 12 i 13 lutego br. / zostanie podany w przyszła niedzielę.

8.W minionym tygodniu pożegnaliśmy zmarłych parafian: śp. Bronisława Cholewę i śp. Karolinę Żółcińską. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach. „Wieczne odpoczywanie racz Im dać Panie…”.

9.Na rozpoczynający się tydzień życzymy wszystkim Parafianom i Gościom
obfitych łask Bożych, a wszystkim Jubilatom, Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia wstawiennictwa ich Świętych Patronów. Wszystkim dzieciom, młodzieży, nauczycielom, wychowawcom życzymy owocnego ostatniego tygodnia półrocza nauki, pracy i wspaniałych owoców tego trudu! Szczęść Boże!

Jeszcze nie ma treści do pokazania.