ul. Oświęcimska 83, 32-590 Libiąż

przemienienie.libiaz@gmail.com

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 12 NIEDZIELA ZWYKŁA– 23.06.2024 r.


1.Trwa miesiąc czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Codziennie po Mszy św. wieczornej o g. 18.00 Nabożeństwo czerwcowe. W niedzielę natomiast o g. 17.30.​ ​​​​

2.Kalendarz liturgiczny:

  • dzisiaj polecamy w naszych modlitwach ks. bp Jana Zająca i kardynała Stanisława Dziwisza w r. święceń kapłańskich, jutro natomiast w Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela modlimy się w intencji naszego Rodaka w dniu Jego imienin o Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski na dalsze owocne lata służby Chrystusowi;
  • w piątek – wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika; o g. 17.30 z racji 4 piątku miesiąca o g. 17.30 będziemy się modlić o rychłą beatyfikację Sługi Bożej Heleny Kmieć, również za jej przyczyną prosząc o potrzebne łaski podczas adoracji Najświętszego Sakramentu;
  • w sobotę – Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, Msze święte w tym dniu o g. 7.00, 9.00, 16.00, 18.00.

3.Dzisiaj w naszej Parafii Radosne Święto Wszystkich Rodzin – RODZINADA. Świętujemy w tym roku nasz mały jubileusz. Stąd gość specjalny – zespół Mała Armia Janosika. Ponadto, jak zwykle wiele atrakcji dla dzieci i rodzin. Rodzinada się rozrasta – to już nie jest tylko nasz piknik parafialny. Spodziewamy się, że odwiedzi nas dużo więcej gości. Dlatego zapraszamy wszystkich Parafian do współtworzenia tego wydarzenia. Można przynieść placki, ofiarować fanty na loterię, drożdżówki dla dzieci z zespołu, ofiarować datki lub zostać sponsorem.​​

4.W związku z „ Rodzinadą” dzisiaj w niedzielę cały plac parkingowy przy kościele oraz ul. Heleny Kmieć będzie zamknięta i wyłączona z ruchu drogowego od g. 6.00 do 22.00. Prosimy już wcześniej wyjechać do kościoła na niedzielną Eucharystię i starać zaparkować w innym miejscu, na innych ulicach, być może przy Placu Zwycięstwa. Od rana będzie tam montaż różnego rodzaju sprzętu, urządzeń, stoisk, które są nieodzowne by mogło się to wydarzenie odbyć. Prosimy o wyrozumiałość, to raz w roku, ale dla naszego wspólnego dobra, dla tego Wielkiego Rodzinnego Święta w naszej parafii!

5.Jest do nabycia prasa Katolicka: Najnowszy numer „ Parafianina” /a w nim dokładny plan naszej „Rodzinady” / „ Gość Niedzielny”, „ Mały Gość Niedzielny”, „ Niedziela”, „ Staś” dla dzieci na wakacje.

6.Z serca mówimy Bóg zapłać za ofiarność i zrozumienie, za dary serca złożone w 3 Niedzielę miesiąca. Zebrano 12 700 zł. Bóg zapłać. Za wszystkie ofiary na tacę, przelewem bankowym, i w kopertach z serca mówimy „ Bóg zapłać”!

7.Pragniemy poinformować, iż za złożone ofiary od rodziców dzieci pierwszokomunijnych jako dar ołtarza, zakupiliśmy dwie pateny do sprawowania Eucharystii, dwie oddaliśmy do renowacji oraz welon do błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem. Bóg zapłać Rodzicom za hojność Waszych serc i wrażliwość na liturgię!

8.Od poniedziałku do końca wakacji codziennie rano będzie tylko jedna Msza święta o g. 6.30. Nie będzie Eucharystii o g. 7.00.

9.W przyszłą niedzielę 30 czerwca będziemy przeżywać Uroczystość Odpustową w Dębie ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Mszę świętą o g. 10.00 będzie sprawował i homilię wygłosi Ks. Karol Kolczak, wikariusz parafii św. Barbary.

10.Wszystkim Jubilatom, Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia życzymy wstawiennictwa Świętych Patronów, Wam Wszystkim Kochani Parafianie i Goście, dzieci, młodzieży, nauczyciele wychowawcy, katecheci i wszyscy rozpoczynający czas wakacji niech Dobry Bóg obficie udziela swego błogosławieństwa!

Jeszcze nie ma treści do pokazania.