ul. Oświęcimska 83, 32-590 Libiąż

przemienienie.libiaz@gmail.com

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 4. NIEDZIELA WIELKANOCNA – 21.04.2024 R.

1.Dzisiejsza IV Niedziela Wielkanocna jest przeżywana jako Niedziela Pana Jezusa – Dobrego Pasterza – Niedziela Powołań. Zapraszamy wszystkich do wielkiej modlitwy o powołania, w tym szczególnie o powołania kapłańskie, do życia konsekrowanego i misyjnego. Niech ten tydzień modlitw, który rozpoczynamy dzisiaj, będzie zaproszeniem do takiej modlitwy przez cały rok, zwłaszcza ten rok, który jest czasem modlitwy przed Jubileuszem Roku Świętego.


2.W czwartek – 25 kwietnia będziemy przeżywać w liturgii Święto św. Marka, Ewangelisty. W tym dniu w modlitwach naszych polecajmy Dostojnego Solenizanta Ks. Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, Metropolitę Krakowskiego wypraszając potrzebne łaski na owocną posługę w naszej Archidiecezji.


3.Nawiązując do Kazania katechizmowego nt. Eucharystii, które wygłosił dzisiaj Ks. Michał, pragniemy przypomnieć, iż w naszej parafii mamy dwóch Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii świętej. Zadaniem świeckiego pomocnika w rozdzielaniu Komunii świętej jest posługa do chorych, a w nadzwyczajnych sytuacjach pomoc w udzielaniu Eucharystii podczas liturgii w świątyni.
Dlatego nasi nadzwyczajni szafarze, będą także rozdawać komunię świętą w świątyni, gdy liczba wiernych będzie duża, gdy posługa kapłańska w Dębie sprawi, że będzie tutaj jednego kapłana mniej, przy większych świętach, uroczystościach, gdzie do tej zaszczytnej posługi zostaną poproszeni. Polecajmy w naszych modlitwach P. Sebastiana Drzewniaka oraz P. Janusza Jazowego, którzy tę posługę już pełnią niosąc Jezusa Eucharystycznego do chorych w każdą niedzielę, aby dalej godnie i gorliwie służyli Chrystusowi.


4.W Uroczystość św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika, głównego Patrona Polski – młodzież klas ósmych z naszej parafii przyjmie sakrament bierzmowania 23 kwietnia na Mszy św. o g. 18.00. Uroczystości będzie przewodniczył Ks. Biskup Damian Muskus.
Zapraszamy młodzież na ostatni Dzień Triduum – duchowego i organizacyjnego przygotowania przed bierzmowaniem w poniedziałek – 22.04.bm. po Mszy świętej wieczornej o g. 18.30. Do naszej Młodzieży dołączy grupa młodych ludzi z parafii MB Królowej Polski z Chełmka, którą przygotowuje Ks. Proboszcz tamtejszej parafii. Z racji tej uroczystości kancelaria parafialna we wtorek będzie nieczynna.


5.Dzieci klas III Szkół Podstawowych w naszej parafii przystąpią do I komunii świętej w III sobotę i niedzielę miesiąca maja / 18 i 19.05 br. /.W związku z tym zapraszamy wszystkie dzieci na próbę śpiewu dzisiaj po Mszy świętej o g. 11.00.


6.Parafia św. Barbary zaprasza na modlitwę przy figurze Matki Bożej Róży Duchownej, która przybędzie do tej parafii w czwartek 25 kwietnia. O g. 18.00 Msza święta, potem konferencja i różaniec. Szczegóły na plakacie.


7.Dzisiaj – w III Niedzielę miesiąca – składka przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii. Już dzisiaj dziękujemy za wszelką troskę o naszą świątynię, kościół, budynki parafialne ich utrzymanie i konserwację. Dziękujemy też naszym parafianom za troskę o czystość, porządek i ład w świątyni jak i w miejscach przyległych.


8.Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej:” Gość Niedzielny”, „ Niedziela”, oraz „ Mały Gość” a także „ Staś” dla dzieci na miesiąc maj. \


9.W tym tygodniu na cmentarz odprowadziliśmy śp. Jana Ciupka, śp. Józefę Cupiał, śp. Mieczysława Januszyka, śp. Magdalenę Jawor, śp. Władysława Norysa. Pamiętajmy o zmarłych w naszych modlitwach. „Wieczne odpoczywanie racz zmarłym dać Panie…”.


10.Wszystkim Jubilatom, Solenizantkom i Solenizantom życzymy obfitości łask Zmartwychwstałego Pana, opieki Matki Najświętszej i swych świętych Patronów!

Jeszcze nie ma treści do pokazania.