ul. Oświęcimska 83, 32-590 Libiąż

przemienienie.libiaz@gmail.com

6. NIEDZIELA ZWYKŁA – 11.02.2024

6. Niedziela Zwykła Ogłoszenia 11.02.2024

1.W poniedziałek o g. 15.00 rozpocznie się adoracja modlitwą Koronki do Bożego Miłosierdzia. Modlitwę rozpocznie o 15.00 -16.30 Domowy Kościół i Kobiety Rut, a od 16.30 – 18.00 Mężczyźni Św. Józefa.

3.We wtorek na godz. 15.00 zapraszamy Róże Różańcowe na Koronkę i Różaniec.
Zapraszamy wszystkich, którzy pragną wypraszać łaski potrzebne do umocnienia wiary i miłości, by wstępowali do świątyni także o różnych godzinach między 15.00 a 18.00 i tam trwali na modlitwie w te najbliższe dni.

4.Zapraszamy na zebranie Radę Parafialną w przyszłą niedzielę ( 18.02.) o g. 19.00 na plebanię.!

5.Uczestniczeniem w liturgii Środy Popielcowej rozpoczynamy przeżywanie świętego czasu Wielkiego Postu. Na znak naszego nawrócenia i pokuty przyjmiemy popiół na nasze głowy. Msze święte w tym dniu będą o g. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00 oraz o 17.00 w Dębie.

6.W Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość (nie spożywa się pokarmów mięsnych) i post ścisły (ilościowy – ograniczenie się do spożycia 3 posiłków: dwóch lekkich i jednego do syta). Prawem o wstrzemięźliwości są związani wszyscy powyżej 14. roku życia, a prawem o poście – pełnoletni od ukończenia 18 roku życia do rozpoczęcia 60 roku życia. W Środę Popielcową kancelaria Parafialna będzie nieczynna.

Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. Droga krzyżowa w każdy piątek o g. 16.45 dla dzieci , o g. 17.30 dla młodzieży i dorosłych. Natomiast w niedzielę po Mszy św. o g. 9.00 Droga Krzyżowa dla tych, którzy nie mogą w piątek. W każda niedziele Wielkiego Postu Nabożeństwo Gorzkich Żali o g. 17.15 z kazaniem pasyjnym!

8.Podczas Wielkiego Postu będziemy przeżywać Odnowienie Misji Świętych z ubiegłego roku. To dłuższe rekolekcje wielkopostne, w tym roku będę od 5 Niedzieli Wielkiego Postu do czwartku!. Odbywają się w każdej parafii co 10 lat. Już od dzisiaj módlmy się razem w rodzinach lub indywidualnie o Boże błogosławieństwo na czas tych świętych rekolekcji dla siebie, dla najbliższych, dla całej Parafii, np. odmawiając codziennie jedną tajemnicę Różańca świętego. Misje Święte poprowadzi ks. Ryszard Rydlarz , Sercanin.

Dziękujemy firmie p. Edwarda Siudy, wszystkim parafianom, s. Marii, Panom Kościelnym za pomoc w złożeniu dekoracji świątecznej, choinki papieskiej i pozostałych, szopki, za uporządkowanie naszego świętego miejsca w świątyni i na zewnątrz. Bóg zapłać!

W przyszłą – 3 Niedzielę miesiąca będzie składka na cele naszej parafii.

Jest do nabycia prasa Katolicka: „ Gość Niedzielny”, „ Mały Gość Niedzielny”, „Niedziela”, pismo dla dzieci „ Staś” na miesiąc luty.

Zakończyliśmy kolędę – wizytę duszpasterską w naszej parafii. Dziękujemy za życzliwe przyjęcie w Waszych domach, mieszkaniach, wspólną modlitwę i refleksję, zatroskanie o codzienne sprawy i budujące rozmowy na temat naszego życie według wiary! Z serca mówimy „ Bóg zapłać” za złożone ofiary, które w znacznej mierze będą przeznaczone na cele kurii diecezjalnej, utrzymanie seminarium duchownego, Uniwersytetu Papieskiego, domów księży emerytów, chorych kapłanów i wsparcie dla księży misjonarzy.

12.W duchu dziękczynienia i prośby o Boże błogosławieństwo pragniemy sprawować Msze święte w intencjach rodzin z poszczególnych rejonów kolędowych. Ks. Sławomir – odprawi Mszę św. 19.02. br. / poniedziałek o g. 18.00 /, ks. Michał – 2.03. br. / sobota / o g. 18.00, ks. Proboszcz – 23.02. br. o g. 18.00 / piątek/.

W tym tygodniu na cmentarz odprowadziliśmy śp. Jarosława Bębenka, śp. Roberta Bagińskiego, śp. Bernadette Klupa. Pamiętajmy o zmarłych w naszych modlitwach.: „ Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…”!.

Na rozpoczynający się tydzień życzymy wszystkim Parafianom i Gościom obfitych łask Bożych, a wszystkim Jubilatom, Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia wstawiennictwa ich Świętych Patronów. Wszystkim dzieciom, młodzieży, nauczycielom, wychowawcom i wszystkim mającym możliwość ferii zimowych odnowienia sił duchowych i fizycznych! Dobry Bóg niech nam wszystkim błogosławi!

Jeszcze nie ma treści do pokazania.