ul. Oświęcimska 83, 32-590 Libiąż

przemienienie.libiaz@gmail.com

3. NIEDZIELA ADWENTU – 17.12.2023 R.

1.Trwamy w gorliwym i radosnym czuwaniu na modlitwie oczekując narodzenia Pana Jezusa. Czynimy to codziennie poprzez udział w roratach o g. 18.00 / od poniedziałku do piątku /, solidną modlitwę i pełnienie uczynków miłosierdzia. Dzieci przynoszą lampiony, składają dobre uczynki zapisane na serduszkach i składają przed ołtarzem. Do wybranego domu zabierana jest figurka Matki Bożej na całą noc i dzień, by wszyscy domownicy mogli w gronie rodzinnym jednoczyć się na modlitwie.

2.Z radością pragniemy poinformować, iż w wyniku przeprowadzonej zbiórki Rada Parafialna zebrała do puszek 9340 zł., w tym 780 zł z Dębu na cel organizacji pomocy świątecznej dla naszych parafian w postaci paczek. Już dzisiaj mówimy „ Bóg zapłać” za otwarte i hojne serce! Z tej kwoty zostanie zrobionych 39 paczek, które we wtorek trafią do osób potrzebujących w naszej wspólnocie. Dziś również Rada Duszpasterska rozprowadza opłatki na wigilijny stół oraz świece „Caritas” – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Za każdą świecę parafia odprowadza do Caritas Archidiecezji 10 zł /w związku z podwyżką parafiny/. Możemy też złożyć większą ofiarę za świece, gdyż jak wiemy, środki te będą przeznaczone także na cele charytatywne.

3.Dzisiaj młodzież oazowa rozprowadza sianko na wigilijny stół. Zechciejmy wesprzeć młodych ludzi w ich formacyjnych wyjazdach, uszanujmy ich gorliwość i entuzjazm i zachowajmy tę piękną wigilijną tradycję!

4.Jak co roku Oaza naszej parafii zaprasza na jasełka w domu parafialnym. Nasze serca będzie nastrajać nie tylko tajemnica Wcielenia Słowa Bożego, ale i piękna muzyka fletu. Terminy jasełek: 26 grudnia, drugi dzień świąt po Mszy o 11.00 oraz o 19.00, następnie 1 stycznia o 19,00, dalej 6 stycznia o 19.00 i wreszcie 7 stycznia po Mszy o 11.00 oraz o 19.00. Szczegóły na plakacie, stronie internetowej i Facebooku.

5.W tę 3 Niedzielę Adwentu przeżywamy Adwentowy Dzień Skupienia. Słowo Boże wygłosi do nas na wszystkich Mszach świętych /począwszy od soboty 16 grudnia wieczorem/ ks. Kazimierz Chechelski, salezjanin, duszpasterz i katecheta w Oświęcimiu. Natomiast po Mszy św. o g. 11.00 nastąpi pobłogosławienie „Papieskiej Choinki” i jej rozświetlenie! Serdecznie wszystkich zapraszamy, dzieci, młodzież i dorosłych. Będzie to znak, iż nasze przygotowanie do narodzin Jezusa nabiera tempa i jest źródłem najgłębszych radości! A dla najmłodszych będzie też niespodzianka!

6.Dzisiaj w III Niedzielę Adwentu – będzie spowiedź święta dla mieszkańców Dębu w g. od 9.00 do 10.00. W kościele w Libiążu / w obydwu parafiach / spowiedź święta będzie w sobotę przed wigilią 23 grudnia. Spowiedź święta będzie w następujących godzinach: 6.30 – 8.00; 15.00 -16.30; 17.00 – 19.00. Również 23 grudnia udamy się z wizytą duszpasterską do chorych. Pragniemy nawiedzić wszystkich, którzy przyjmują Pana Jezusa regularnie co miesiąc, ale także prosimy o zgłaszanie tych osób, które przystępują z okazji przeżywanych świąt. Odwiedziny wszystkich chorych przed świętami związane są z układem kalendarza. W I sobotę miesiąca stycznia 2024 roku, nie będzie nawiedzin osób chorych w domach z racji przypadającej w tym dniu Uroczystości Trzech Króli. Tak więc idziemy 23 grudnia do wszystkich chorych przed Wigilią, natomiast w styczniu będzie przerwa do lutego 2024.

7.Już dzisiaj chcemy zaznaczyć, że wigilia Bożego Narodzenia wypada w Dzień Święty – w Niedzielę. Obowiązuje nas udział w Eucharystii. Dlatego już wcześniej zaplanujmy ten dzień, by być na Mszy świętej. Nie będzie w Wigilię wieczornej Mszy św. o g. 18.00. Wtedy już zasiądziemy z bliskimi przy wigilijnym stole.

8.Codziennie po Mszy świętej trwamy na nowennie do Dzieciątka Jezus.

9.Serdecznie dziękujemy naszym parafianom za ostatnio wykonane prace w naszej parafii i świątyni. P. Rafałowi Ławczysowi za remont turbiny pieca grzewczego, firmie P. Edwarda Siudy za przygotowanie oświetlenia choinki i jej udekorowanie, firmie Bruk-bet , P. Pawłowi Szalonkowi, Ofiarodawcom wszystkich choinek: Pani Glistak, PP. Pawłowskim, Pani Garbuz, p. Rafałowi Jamróz za wycinkę choinek oraz naszej niezawodnej OSP w Libiążu! Wszystkim Paniom i Panom, którzy wczoraj te choinki przetransportowali, osadzili w świątyni i zadbali o wstępną dekorację. Nade wszystko naszej ofiarnej Siostrze Marii i P. Januszowi, Kościelnemu. Dziękujemy P. Kazimierzowi Wronce za usunięcie usterki w drzwiach Domu Parafialnego! Mała rzecz a potrafi sparaliżować życie duszpasterskie w parafii. Bóg zapłać!

10.Przypominamy o konkursie szopek, w dwóch kategoriach: tradycyjna oraz regionalna. Można te szopki wykonywać indywidualnie lub zespołowo. Bardzo ważną sprawą przy oddaniu jest dokładne opisanie szopki: imię, nazwisko, szkoła, klasa, czy to jest praca indywidualna czy zespołowa, np. grupa formacyjna, rodzina oraz kategoria szopki. Wykonane szopki przynosimy przed boczny ołtarz do 22 grudnia br. i zgłaszamy w zakrystii. Rozstrzygnięcie konkursu 7 stycznia 2024 roku po Mszy św. o g. 11.00.

11.Bóg zapłać mówimy z serca wszystkim, którzy dzisiaj w 3 Niedzielę miesiąca składają ofiary na cele naszej parafii!

12.Jest do nabycia prasa Katolicka: „ Gość Niedzielny”, „ Mały Gość Niedzielny” „ Niedziela” adwentowy „ Parafianin” oraz świąteczny numer „ Stasia”!

13.W tym tygodniu na cmentarz odprowadziliśmy śp. Władysława Jamera, śp. Annę Ciupek, śp. Adama Kudrę, śp. Zofię Patyk. Pamiętajmy o zmarłych w naszych modlitwach.

14.Wszystkim Jubilatom, Solenizantkom i Solenizantom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej i wstawiennictwa świętych Patronów. Wam Drodzy Parafianie oraz Goście życzymy błogosławionego Adwentowego Czasu!

Jeszcze nie ma treści do pokazania.