ul. Oświęcimska 83, 32-590 Libiąż

przemienienie.libiaz@gmail.com

32. NIEDZIELA ZWYKŁA – 12.11.2023 R.

1. W drugą niedzielę listopada, Kościół obchodzi Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku będzie on przeżywany pod hasłem „To jest nasz dom”. Zebrane fundusze zostaną przekazane na wsparcie chrześcijan na Bliskim Wschodzie.” W tym roku sercem i modlitwą pragniemy objąć cały Bliski Wschód. Upomnieć się o pogrążoną w wojnie Ziemię Świętą, zmagających z potężną biedą mieszkańców Libanu, a także Irak, gdzie w ciągu ostatnich lat dramatycznie spadła liczba chrześcijan. Tam, gdzie codzienny obraz zrujnowanych domów, zbombardowanych miast i cierpiących dzieci, odbiera ludziom nadzieję, potrzeba naszego zaangażowania.

2. Natomiast w przyszłą niedzielę 19 listopada będziemy przeżywać z woli Ojca Świętego VII Światowy Dzień Ubogich pod hasłem:” Nie odwracaj twarzy od żadnego biedaka”. Ten czas ma na celu pomoc osobom w kryzysie bezdomności, a także uwrażliwienie i zachętę do codziennego niesienia pomocy ubogim. Z tej racji na prośbę Naszego Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego po Mszach świętych 19 listopada będzie przeprowadzona w każdej parafii zbiórka do puszek na bezdomnych i potrzebujących w naszej Archidiecezji i w naszej parafii. Bóg zapłać za składane ofiary!

3. W poniedziałek po Mszy wieczornej o 18.30 spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania klasy 8 Szkoły Podstawowe.

4. Wydział Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej w Krakowie i Fundacja Towarzyszenia Rodzinie, serdecznie zapraszają rodziców dzieci szkół podstawowych (zwłaszcza rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej) do bezpłatnego udziału w projekcie „Rodzina przede wszystkim! Budowa pozytywnej wizji rodziny, integracja oraz zapewnienie wsparcia w sytuacjach trudnych dla rodzin.” Projekt zakłada wsparcie rodzin i ich poszczególnych członków w oparciu o pozytywną, chrześcijańską wizję małżeństwa i rodziny. Jest on całkowicie nieodpłatny dla uczestników. Projekt ten realizowany jest między innymi w Chrzanowie w parafii św. Mikołaja. Pierwsze spotkanie, odbędzie się już w sobotę 18 listopada od godziny 10.00 do 14.00. Możliwość indywidualnych spotkań z psychologami, pedagogami, którzy służą swoimi kompetencjami, by pomagać rodzicom dzieci w rozwiązywaniu problemów wychowawczych. Wszystkich Rodziców serdecznie zapraszamy i zachęcamy do udziału! Trzeba się zapisać tylko przez stronę internetową: https://ftrodzinie.pl/, natomiast informacje o projekcie dostępne są również na Facebooku: https://m.facebook.com/

5. Ogłaszamy konkurs szopek, tym razem w dwóch kategoriach: tradycyjna oraz regionalna. Można te szopki wykonywać indywidualnie lub zespołowo. Bardzo ważną sprawą przy oddaniu jest dokładne opisanie szopki: imię, nazwisko, szkoła, klasa, czy to jest praca indywidualna czy zespołowa, np. grupa formacyjna, rodzina oraz kategoria szopki. Wykonane szopki przynosimy przed boczny ołtarz do 22 grudnia br. i zgłaszamy w zakrystii. Rozstrzygnięcie konkursu 7 stycznia 2024 roku po Mszy św. o g. 11.00.

6. W przyszłą – III Niedzielę miesiąca składka przeznaczona na potrzeby naszej parafii.

7. Kalendarz liturgiczny:
– poniedziałek – wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski;
– w piątek – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy;
– w sobotę wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy;

8. W przyszłą niedzielę 19 listopada o g. 11.00 Ks. Piotr Leśniak odprawi uroczystą Mszę świętą prymicyjną dla naszej parafii i udzieli prymicyjnego błogosławieństwa. Serdecznie zapraszamy do modlitwy w intencji nowo wyświęconego kapłana, który służył naszej wspólnocie przez ostatni rok!

9. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: jest „ Gość Niedzielny”, „ Niedziela” oraz „ Mały Gość Niedzielny” oraz „ parafianin”.

10. W tym tygodniu odprowadziliśmy na cmentarz naszych zmarłych parafian: śp. Tadeusza Boczara. Pamiętajmy o wszystkich zmarłych w naszych modlitwach i módlmy się wspólnie:” Wieczne odpoczywanie racz Im dać Panie…”!

11. Wszystkim Jubilatom, Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej i wstawiennictwa świętych Patronów. Wam Kochani Parafianie i Goście życzymy Bożej Opieki na każdy dzień!.

Jeszcze nie ma treści do pokazania.