ul. Oświęcimska 83, 32-590 Libiąż

przemienienie.libiaz@gmail.com

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 10.03.2024 R.

1.Czwarta Niedziela W. Postu jest tzw. Niedzielą Radości / tzw. Laetare /, różowy kolor szat liturgicznych przypomina, iż jesteśmy za połową W. Postu i doświadczymy tych najgłębszych radości serca i zmartwychwstania, gdy wytrwamy w postanowieniach na tej Drodze pokuty i wyrzeczenia.

2.Zapraszamy do udziału w Nabożeństwach Pasyjnych. W każdy piątek o g. 16.45 Droga krzyżowa dla dzieci, o g. 17.30 – Droga krzyżowa dla starszych, młodzieży i pozostałych. Również w każdą Niedzielę W. Postu po Mszy św. o g. 9.00 Droga krzyżowa dla wszystkich, zaś W każdą Niedzielę Wielkiego Postu Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o g. 17.15.

3.Już za tydzień w sobotę Mszą świętą wieczorną rozpoczniemy w naszej parafii czas Renowacji Misji Świętych: Rekolekcji Wielkopostnych, które będą ich odnowieniem z zeszłego roku. Módlmy się o błogosławione owoce tego świętego czasu! Program Rekolekcji podany w gablotach, na drzwiach wejściowych świątyni, na stronie internetowej oraz na wydrukowanych kartkach w przedsionku kościoła.! Dzieci przeżywają rekolekcje w
swoich szkołach, na Mszę świętą przychodzą w niedzielę i w czwartek / ostatni dzień rekolekcji / z rodzicami. Zwracamy uwagę na nauki stanowe, które będą: w poniedziałek dla młodzieży/ również przygotowującej się do s. bierzmowania / o g. 19.00; we wtorek po Mszy św. o g. 18.00 – dla kobiet, w środę – dla mężczyzn po Mszy św. o g. 18.00!

4.Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania klasy 8 SP – we poniedziałek 11 marca po Mszy św. o g. 18.30 w kościele.

5.Wspólnota Kobiet RUT zaprasza kobiety na konferencję, którą poprowadzi ks. Michał w temacie Modlitwy Uwielbienia. Spotkanie odbędzie się w środę o godz. 19.00 w sali Oratorium w Domu Parafialnym. Gorąco zapraszamy!

6.Do wszystkich chorych z posługą sakramentalną udamy się przed świętami w sobotę przed Niedzielą Palmową 23 marca od g. 9.00. Prosimy zgłaszać tylko tych chorych, których odwiedzamy przy okazji Świąt! Nie będzie już odwiedzin w kwietniu w I sobotę miesiąca.

7. Czuwanie modlitewne w ramach „Nocy Nikodema” będziemy przeżywać 15 marca, w piątek. O g. 18.00 Msza święta a następnie o g. 18.30 na modlitwie będą trwać Róże Różańcowe, od 20.00 – 21.00 Młodzież; 21.00 – 22.00 Kościół Domowy; 22.00-23.00 Boże Kobiety Rut;23.00-24.00 Mężczyźni św. Józefa. O g. 24.00 nastąpi zakończenie Adoracji Eucharystycznym błogosławieństwem. Zapraszamy do modlitewnego czuwania, które
ofiarujmy w intencji rekolekcji. W trakcie czuwania będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.

8.Przez kolejne niedziele W. Postu rozprowadzamy baranki na stół wielkanocny i paschaliki i świece. Cena baranka 8 zł a świecy 7 zł. Ale można złożyć większą ofiarę, która będzie przeznaczona na pomoc świąteczną dla potrzebujących w naszej parafii. Natomiast w przyszłą niedzielę – 17 marca Rada Duszpasterska przeprowadzi zbiórkę do puszek przed kościołem na pomoc świąteczną w postaci paczek dla osób potrzebujących. Niech to będzie wyraz naszej szczerej wielkopostnej jałmużny, w myśl słów Pisma Świętego, iż ”jałmużna gładzi wiele grzechów” a „ radosnego Dawcę miłuje Bóg”! Jeśli widzimy takie sytuacje, gdzie należy pomóc, starajmy się ten fakt zgłosić w kancelarii parafialnej czy w zakrystii lub do przedstawicieli Rady Parafialnej.

9.W przyszłą niedzielę 17 marca również Fundacja Brata Alberta w Libiążu działająca na rzecz osób niepełnosprawnych zaprasza na kiermasz prac świątecznych przed kościołem.

10.W tym roku w naszym Dekanacie kolejna edycja Ekstremalnej Drogi Krzyżowej wyruszy z Chełmka z parafii Miłosierdzia Bożego 15 marca. Rozpoczęcie Mszą św. o g. 18 i potem wyjście trasą do Czernej przez Libiąż, Chrzanów i Trzebinię. Zapisy tylko przez stronę internetową EDK.

11.W Niedzielę Palmową 24 marca po Mszy świętej o g.11.00 odbędzie się konkurs palm. Zachęcamy dzieci i całe rodziny do ich wykonywania. Po Eucharystii na zewnątrz świątyni zostaną one ocenione i nagrodzone. Wykonujemy palmy w dwóch kategoriach: Najwyższa oraz Najpiękniejsza.

12.Jest do nabycia prasa katolicka:” Gość Niedzielny”, „ Niedziela”, „ Staś” na miesiąc marzec oraz wielkopostny numer „Parafianina” a w nim artykuł o ks. Michale Rapaczu, który w czerwcu będzie wyniesiony na ołtarze!

13.Za ławkami z tyłu świątyni do umieszczonych tam skarbon składamy przez cały Wielki Post ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Bóg zapłać za ten dar serca!
14.W tym tygodniu na cmentarz odprowadziliśmy śp. Mariana Szumniaka, śp. Zygmunta Jurczyka, śp. Mirosława Piaskowy, śp.Wiesława Jelonkowskiego. Pamiętajmy o zmarłych w naszych modlitwach. „ Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…”.

Wam Parafianie i Goście, Jubilaci, Solenizanci życzymy obfitości Bożych łask. Wszystkim błogosławionego czasu Wielkiego Postu!

Jeszcze nie ma treści do pokazania.