ul. Oświęcimska 83, 32-590 Libiąż

przemienienie.libiaz@gmail.com

1. NIEDZIELA ADWENTU – 03.12.2023 R

1.Rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Mobilizujmy nasze siły duchowe, aby poprzez udział w Roratach, naszą gorliwszą modlitwę i życie sakramentalne jak najpiękniej przygotować nasze serca, w których narodzi się Jezus Chrystus. Czas czuwania modlitewnego, budzenia wrażliwości na Boga i drugiego człowieka, czas gorliwego pełnienia dobrych uczynków.

Zapraszamy dzieci, młodzież, i wszystkich na Roraty, Mszę świętą ku czci Matki Bożej, którą w tygodniu sprawujemy codziennie w Adwencie o godz. 18.00. W tym roku będziemy budować „ duchową” szopkę dla Pana Jezusa wraz ze św. Franciszkiem z Asyżu, który jako pierwszy taką szopkę dla Jezusa zbudował 800 lat temu. Dzieci będą zbierały obrazki, a my wszyscy starajmy się także im pomagać i być z nimi na tej adwentowej modlitwie!

2.Przypominamy o konkursie szopek, w dwóch kategoriach: tradycyjna oraz regionalna. Można te szopki wykonywać indywidualnie lub zespołowo. Bardzo ważną sprawą przy oddaniu jest dokładne opisanie szopki: imię, nazwisko, szkoła, klasa, czy to jest praca indywidualna czy zespołowa, np. grupa formacyjna, rodzina oraz kategoria szopki. Wykonane szopki przynosimy przed boczny ołtarz do 22 grudnia br. i zgłaszamy w zakrystii. Rozstrzygnięcie konkursu 7 stycznia 2024 roku po Mszy św. o g. 11.00.

3.W I czwartek o 17.30 Różaniec w intencji kapłanów i o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Prowadzą Róże Różańcowe.

4.Pragniemy również prosić i poinformować, że podczas Adwentu będą prowadzone zbiórki na cele charytatywne w naszej parafii: od pierwszej Niedzieli Adwentu – przez wszystkie niedziele po każdej Mszy św. – ofiary za opłatki poświęcone na stół wigilijny oraz za świece w ramach akcji” Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Za jedną świecę odprowadzamy do „ Caritas” 10 zł. Jeżeli ktoś ma możliwość złożenia większej ofiary, to ten dar serca będzie przeznaczony na paczki dla potrzebujących. W drugą niedzielę Adwentu / 10.grudnia / będzie zbiórka do puszek na paczki dla najbardziej potrzebujących w naszej parafii.

5.W dzisiejszą niedzielę – kiermasz prac świątecznych Fundacji św. Brata Alberta na rzecz osób niepełnosprawnych przed kościołem; serdecznie dziękujemy za zainteresowanie i wrażliwość serca;

6. Dzisiaj po Mszy św. o g. 7.00 spotkanie Róż Żywego Różańca.

7. Jutro w poniedziałek 4 grudnia będziemy przeżywać Uroczystość św. Barbary Patronki naszego miasta i górników. Msza św. w intencji wszystkich górników będzie o g. 18.00, natomiast w parafii św. Barbary o g. 9.00. W tym dniu serdeczną modlitwą otoczmy wszystkie solenizantki, szczególnie nasze siostry Służebniczki Starowiejskie w dniu ich imienin: – S. Barbarę Biela i S. Barbarę Żmuda.

8. W środę – wspomnienie św. Mikołaja, biskupa, patrona ludzkiej dobroci. Wraz z dziećmi ufamy, iż będąc tego dnia na roratach spotka nas niespodzianka.

9. W piątek – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte o g. 7.00, 9.00, 16.00 oraz roratnia o g. 18.00. Jest to święto patronalne naszych Sióstr Służebniczek Starowiejskich, dlatego otoczmy całe Zgromadzenie serdeczną modlitwą!

10. W przyszłą niedziele 10 grudnia na Mszy św. o g. 11.00 odbędzie się poświęcenie medalików dla dzieci, które przygotowują się do I Komunii Św.

11.Jak co roku zapraszamy na Akatyst ku czci Bogurodzicy – piękną celebrację zaczerpniętą z obrządków wschodnich, odbędzie się ona w niedzielę 10 grudnia bezpośrednio po wieczornej Mszy świętej (ok. 18:40).

12. Jest do nabycia prasa Katolicka: „ Gość Niedzielny”, „ Niedziela” „ Staś” dla dzieci oraz nowy numer „ Parafianina” na miesiąc Adwent!

13.W tym tygodniu na cmentarz odprowadziliśmy śp. Janinę Norys. Pamiętajmy o zmarłej w naszych modlitwach.

14.Wszystkim Górnikom, Jubilatom, Solenizantkom i Solenizantom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej i wstawiennictwa świętych Patronów, szczególnie św. Barbary! Wam Drodzy Parafianie oraz Goście życzymy błogosławionego Adwentowego Czasu!

Jeszcze nie ma treści do pokazania.