ul. Oświęcimska 83, 32-590 Libiąż

przemienienie.libiaz@gmail.com

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 11. NIEDZIELA ZWYKŁA – 16.06.2024 r.


1.Trwa miesiąc czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Codziennie po Mszy św. wieczornej o g. 18.00 Nabożeństwo czerwcowe. W niedzielę natomiast o g. 17.30.​

2.Kalendarz liturgiczny:

– w poniedziałek – wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego
​- w piątek – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika;

3.W piątek również zakończenie Roku Szkolnego i Katechetycznego, zapraszamy nauczycieli, katechetów, rodziców, babcie, dziadków a nade wszystko dzieci, aby podziękować za zdobytą wiedzę i trud kształtowania serc i charakterów. Msza święta o g. 8.00!!! Spowiedź dla dzieci i młodzieży, by mogły w stanie łaski uświęcającej podziękować za mijający rok będzie w czwartek od g. 17.30.
Msza święta na zakończenie roku szkolnego w KSW będzie w czwartek o g. 16.00.

4.Członkowie wspólnoty „ Wiara i Światło” „ Barbórki” wyrażają ogromną wdzięczność za okazaną hojność podczas ostatniej niedzieli. Zapewniają o wdzięcznej modlitwie. Uzbierana kwota w wysokości 6500 zł zostanie przeznaczona na letni obóz letni oraz na pomoc dla innych wspólnot!.

5.Trwają przygotowania do 5. Libiąskiej Rodzinady / 23.06. bm./. Świętujemy w tym roku nasz mały jubileusz. Stąd gość specjalny – zespół Mała Armia Janosika. Ponadto, jak zwykle organizujemy wiele atrakcji dla dzieci i rodzin. Rodzinada się rozrasta – to już nie jest tylko nasz piknik parafialny. Spodziewamy się, że w tym roku odwiedzi nas dużo więcej gości. Dlatego zapraszamy wszystkich Parafian do współtworzenia tego wydarzenia. Można upiec placki, ofiarować fanty na loterię, upiec drożdżówki dla dzieci z zespołu, ofiarować datki lub zostać sponsorem. Fanty na loterię – można składać jeszcze w zakrystii, w kancelarii parafialnej lub w czwartek w Domu Parafialnym: od 19.00 – 21.00. ​​

6.W związku z „ Rodzinadą” w przyszłą niedzielę cały plac parkingowy przy kościele oraz ul. Heleny Kmieć będzie zamknięta i wyłączona z ruchu drogowego od g. 6.00 do 22.00. Prosimy już wcześniej wyjechać do kościoła na niedzielną Eucharystię i starać zaparkować w innym miejscu, na innych ulicach, być może przy Placu Zwycięstwa. Od rana będzie tam montaż różnego rodzaju sprzętu, urządzeń, stoisk, które są nieodzowne by mogło się to wydarzenie odbyć. Prosimy o wyrozumiałość, to raz w roku, ale dla naszego wspólnego dobra, dla tego Wielkiego Rodzinnego Święta w naszej parafii!

7.Jest do nabycia prasa Katolicka: Najnowszy numer „ Parafianina” /a w nim dokładny plan naszej „Rodzinady” / „ Gość Niedzielny”, „ Mały Gość Niedzielny”, „ Niedziela”, „ Staś” dla dzieci na wakacje.

8.Dzisiaj – 3 niedziela miesiąca składka przeznaczona jest na cele naszej parafii. Z serca mówimy Bóg zapłać za ofiarność i zrozumienie! To nasza wspólna sprawa! Ufamy, że już niebawem po decyzji Rady Miasta i przetargu wyłonimy firmy, które w ramach dotacji „ Polskiego Ładu” podejmą prace związane z utrwaleniem substancji bryły naszej świątyni, szczególnie okolic wieży, uzupełnieniem gzymsów, zabezpieczeniem i wymianą niektórych elementów, które mogą zagrażać nie tylko pięknu świątyni ale i bezpieczeństwu”! Za wszystkie dary serca na tacę, przelewem bankowym, i w kopertach z serca mówimy „ Bóg zapłać”!

9.Również dzisiaj zapraszamy na spotkanie Radę Duszpasterską o g. 19.00. Odbędzie się ono w „ Klisiówce”.

10.W czwartek będziemy polecać w modlitwie naszego Rodaka Ks. Biskupa Jana Zająca w 85 r. urodzin wypraszając potrzebne łaski i dobre zdrowie na dalsze owocne lata Jego pasterskiej posługi.

11.Wszystkim Jubilatom, Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia życzymy wstawiennictwa Świętych Patronów, Wam Wszystkim Kochani Parafianie i Goście, dzieci, młodzież, nauczyciele wychowawcy, katecheci i wszyscy rozpoczynający czas wakacji niech Dobry Bóg obficie udziela swego błogosławieństwa!

Jeszcze nie ma treści do pokazania.