ul. Oświęcimska 83, 32-590 Libiąż

przemienienie.libiaz@gmail.com

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 13 NIEDZIELA ZWYKŁA– 30.06.2024 r.


1.Dzisiaj ostatnie nabożeństwo czerwcowe z procesją o g. 17.30. Serdecznie zapraszamy!

2.Rozpoczynamy miesiąc lipiec poświęcony czci Najdroższej Krwi Chrystusa, przez Którą zostaliśmy odkupieni. Jednocześnie dla wielu czas urlopów, wakacji. Niech to będą dni, które odnowią nasze serca i siły fizyczne do dalszego owocnego wypełniania obowiązków nam powierzonych. Niech nie zabraknie niedzielnej Mszy św. i codziennej modlitwy. ​​

3.Kalendarz liturgiczny:

  • w środę – święto św. Tomasza, apostoła;
  • we czwartek – święto poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej w Krakowie;
  • w piątek – św. Marii Goretti, dziewicy i męczennicy;
  • w sobotę – św. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy;

4.W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek i I sobota miesiąca lipca. Okazja do spowiedzi świętej podczas każdej Mszy świętej. W piątek od g. 17.00.Do chorych udamy się w sobotę od g. 9.00.

5.W pierwszy czwartek o g. 17.30 Różaniec w intencji kapłanów i o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Prowadzą Róże Różańcowe.

6.W przyszłą niedzielę po Mszy św. o g. 7.00 zmianka tajemnic Różańca Świętego.

7.Przypominamy, że Msze święte w wakacje będą odprawiane codziennie o g. 6.30 rano i o 18.00 wieczorem. W niedzielę według dotychczasowego porządku.

8.Ważna informacja dotycząca zamawiania intencji mszalnych. Od 1 lipca br. /od jutra / przyjmujemy intencje na I połowę 2025 roku, czyli od 1 stycznia do 30 czerwca 2025 roku. Można zamawiać w zakrystii po Mszach świętych i w kancelarii w godzinach otwarcia.

9.Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do stworzenia 5 Jubileuszowej Rodzinady w ubiegłą niedzielę! Dziękujemy ofiarnemu Komitetowi Organizacyjnemu, władzom i podmiotom i służbom na szczeblach powiatu i miasta, Dziękujemy naszym parafianom za wszystkie datki, za aktywną pomoc, za fanty na loterie, za wspaniale nagrody, za modlitwę, za to, że razem tworzymy wspólnotę, która czyni nas piękną wspólnotą rodzinną Dzieci Bożych, których Ojcem jest Dobry Bóg. Dziękujemy naszej Ochotniczej Straży Pożarnej za wspaniałą służbę oraz firmom: Megalo, Lewiatan (Ul. Ratownikow Gorniczych) za wsparcie rzeczowe. Nade wszystko wielkie podziękowanie dla „ Małej Armii Janosika i Fundacji „ Karpathia” z p. Łukaszem Latko za wspaniałe zorganizowanie tego koncertu, który uskrzydlał nasze serca!. W intencji wszystkich osób zaangażowanych w tworzenie Rodzinady oraz ich rodzin odbędzie się Msza święta w najbliższą środę o g. 18.00. Z SERCA BÓG ZAPŁAĆ! Wszelkie zgromadzone środki w czasie Rodzinady zostaną w całości przekazane na tworzenie kolejnej edycji.

10.Jest do nabycia prasa Katolicka: wakacyjny numer „ Parafianina”„ Gość Niedzielny”, „ Mały Gość Niedzielny”, „ Niedziela” oraz „ Staś” dla dzieci.

11.W tym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego odpoczynku śp. Pawła Turakiewicza, śp. Jacka Dencikowskiego, śp. Stanisława Walerowicza. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach. „Wieczne odpoczywanie racz Im dać Panie..”.

12.Wszystkim Jubilatom, Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia życzymy wstawiennictwa Świętych Patronów, Wam Wszystkim Kochani Parafianie i Goście – na czas wakacji – niech Miłosierny Bóg obficie udziela swego błogosławieństwa!

Jeszcze nie ma treści do pokazania.