ul. Oświęcimska 83, 32-590 Libiąż

przemienienie.libiaz@gmail.com

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 3 NIEDZIELA WIELKANOCNA – 14.04.2024 R.

1.Dzisiejsza Niedziela Wielkanocna jest przeżywana jako Niedziela Biblijna. Chcemy w duchu wiary inspirowanej Słowem Bożym medytować nad tematem:” Powołani do Wspólnoty – Komunii z Bogiem i bliźnimi w Kościele”. Zechciejmy sięgnąć dzisiaj do Pisma Świętego, niech w tej refleksji pomogą nam cytaty, które możemy zabrać z koszyczka przy wyjściu z kościoła.
2.Młodzież klas ósmych z naszej parafii przyjmie sakrament bierzmowania 23 kwietnia na Mszy św. o g. 18.00. Uroczystości będzie przewodniczył i sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej udzieli Ks. Biskup Damian Muskus.
3.W związku z przygotowaniem do bierzmowania zapraszamy młodzież klas VIII Szkół Podstawowych na modlitewne Triduum przygotowujące do przyjęcia sakramentu w następujące dni: 15,16,22 kwiecień godzina 18.30 w kościele. Spowiedź przed bierzmowaniem będzie w piątek 19 kwietnia o g. 17.00.
4.Dzieci klas III Szkół Podstawowych w naszej parafii przystąpią do I komunii świętej w III sobotę i niedzielę miesiąca maja / 18 i 19.05 br. /.W związku z tym zapraszamy wszystkie dzieci na próbę śpiewu w przyszłą niedzielę 21 kwietnia po Mszy świętej o g. 11.00.
5.W przyszłą – III Niedzielę miesiąca składka przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii. Już dzisiaj dziękujemy za wszelką troskę o naszą świątynię, kościół, budynki parafialne ich utrzymanie i konserwację. Dziękujemy też naszym parafianom za troskę o czystość, porządek i ład w świątyni jak i w miejscach przyległych.
6.Zapraszamy na zebranie Radę Parafialną dzisiaj w niedzielę 14 kwietnia o g. 19 na plebanię.
7.Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej:” Gość Niedzielny”, „ Niedziela”, oraz „ Mały Gość”.
8.W tym tygodniu na cmentarz odprowadziliśmy śp. Jana Gawlika, śp. Józefa Frysia, śp. Stanisława Zawadzkiego. Pamiętajmy o zmarłych w naszych modlitwach. „Wieczne odpoczywanie racz zmarłym dać dać Panie…”.
9.Wszystkim Jubilatom, Solenizantkom i Solenizantom życzymy obfitości łask Zmartwychwstałego Pana, opieki Matki Najświętszej i swych świętych Patronów!

Jeszcze nie ma treści do pokazania.