ul. Oświęcimska 83, 32-590 Libiąż

przemienienie.libiaz@gmail.com

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 6 NIEDZIELA WIELKANOCNA – 05.05.2024 r.

1.Trwamy na modlitwie majowej ku czci naszej Pani i Królowej Maryi. Codziennie Nabożeństwo Majowe o g. 17.30. Podczas nabożeństw modlimy się szczególnie w intencji dzieci, które przystąpią do I spowiedzi i komunii świętej oraz za maturzystów, którzy w tym tygodniu rozpoczynają egzamin dojrzałości. Tradycyjnie podejmujemy naszą modlitwę przy kapliczkach gromadząc się w każdy czwartek maja o g. 20.00 w wyznaczonych miejscach, w tym tygodniu 9 maja – przy krzyżu na ul. Kopernika/ Działkowa. Po Mszy świętej o g. 7.00 Zmianka Różańcowa.

2.W przyszłą niedzielę 12 maja odbędzie się tradycyjna procesja ku czci św. Stanisława, biskupa i męczennika z Wawelu na Skałkę. Procesja rozpocznie się na Wawelu o g. 9.00, o g. 10.00 uroczysta Msza święta przy Ołtarzu Trzech Tysiącleci na Skałce.

3.Kalendarz liturgiczny:

  • w poniedziałek, wtorek i środę – przypadają dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące;
  • w poniedziałek – święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba;
  • w środę – Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i Archidiecezji Krakowskiej, modlitwą otaczamy w tym dniu nowo wyświęconych diakonów;
  • w środę również pamiętamy o Solenizantach ks. Kardynale Stanisławie Dziwiszu oraz o naszym Księdzu prałacie Stanisławie Marchewce. W intencji Ks. prałata Stanisława będzie sprawowana Msza święta we wtorek o g.18.00. Będziemy wypraszać potrzebne łaski, dobre zdrowie na dalsze lata owocnej i gorliwej posługi kapłańskiej w naszej parafii.
  • w sobotę – 11 maja przypada 4 r. śmierci Ks. Kanonika Michała Klisia, który pełnił posługę wikariusza i proboszcza w naszej parafii. Pamiętajmy o zmarłym kapłanie w naszych modlitwach, Msza święta w Jego intencji o wieczną radość będzie sprawowana tego dnia o g. 18.00.

4.Już za 2 tygodnie będziemy przeżywać Uroczysty Dzień I Komunii świętej dzieci w naszej parafii. W związku z tą ważną i piękną Uroczystością zapraszamy dzieci na próby przed Pierwszą Komunią świętą:

  • Szkoła Podstawowa nr. 1, 2, 4 – wtorek 7 maja, godz. 18.30.
  • KSW – wtorek 7 maja, godz. 19.00.

5.W związku z trwającym Kongresem Eucharystycznym w naszej Archidiecezji w kolejne niedziele miesiąca maja w każdej parafii będzie adoracja Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. To czas wielkiej modlitwy uwielbienia Pana Jezusa przez wszystkich wiernych. I tak zapraszamy:
12 maja:
15.00 – 16.00 Róże Różańcowe
16.00 – 17.00 Mężczyźni Św. Józefa
26 maja:
15.00 – 16.00 Domowy Kościół, Kobiety Rut
16.00 – 17.00 Oaza, Liturgiczna Służba Ołtarza
Oczywiście – zapraszamy nie tylko Grupy Formacyjne ale również wszystkich, by w niedzielne popołudnia zatrzymać się przed Jezusem Eucharystycznym w świątyni i powierzyć Mu swoje sprawy i intencje!

6.Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Włoch w terminie od 16 do 27 sierpnia. W programie między innymi: Wenecja, Rimini, San Marino, Asyż, Rzym, Watykan, Neapol, Pompeje, San Giovanni Rotondo, Lanciano, Loreto oraz Padwa. Szczegółowe informacje w zakrystii oraz na stronie internetowej. Serdecznie zapraszamy.

7.Jest do nabycia prasa Katolicka: „ Gość Niedzielny”, „ Mały Gość Niedzielny”, „Niedziela” oraz „Staś” na miesiąc maj dla dzieci a także najnowszy – majowy numer „Parafianina”!.

8.W przyszłą sobotę / 11.05./ po Mszy świętej wieczornej oraz w niedzielę / 12.05./ po każdej Mszy świętej młodzież oazowa poprowadzi kiermasz ciast wielkanocnych.
Ofiary złożone przy tej okazji zostaną tradycyjnie przeznaczone na wyjazdy rekolekcyjne młodzieży z naszej parafii. Już dzisiaj mówimy „ Bóg zapłać”, bo to wielka pomoc dla młodych i ich wyjazdów, które zbliżają ich do Boga!

9.W tym tygodniu na miejsce wiecznego odpoczynku odprowadziliśmy śp. Józefę Lech, śp. Stanisławę Kuczyńską, śp. Jana Bielę, ojca naszej S. Barbary. „Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…”

10.Wszystkim Jubilatom, Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia życzymy wstawiennictwa Świętych Patronów, Wam Kochani Parafianie i Goście szczególnej opieki Matki Najświętszej w tym kolejnym tygodniu maja!!!

Jeszcze nie ma treści do pokazania.