ul. Oświęcimska 83, 32-590 Libiąż

przemienienie.libiaz@gmail.com

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA ZWYKŁA– 09.06.2023 r.

1.Trwa miesiąc czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Codziennie po Mszy św. wieczornej o g. 18.00 Nabożeństwo czerwcowe. W każdą niedzielę natomiast o g. 17.30.​

2.W związku z beatyfikacją sługi Bożego Ks. Michała Rapacza, zapraszamy do wyjazdu na tę uroczystość do krakowskich Łagiewnik. Odbędzie się ona w najbliższą sobotę 15 czerwca o g.11.00. Dzisiaj można odebrać bezpłatne karty wstępu na Błonia Łagiewnickie. Niestety, z racji małej liczby chętnych na wyjazd, / zgłosiło się 7 osób / nie jesteśmy w staniu zorganizować już wspólnego wyjazdu. Mamy 50 kart wejściowych na Błonia Łagiewnickie, gdzie będzie można na zewnątrz bazyliki uczestniczyć w uroczystości poprzez telebimy. Zgłoszenia jeszcze dla chętnych do wyczerpania biletów! Parkingi będą dostępne przy ul. Motarskiego / duży parking przy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia / oraz drugi parking – przy Sanktuarium św. Jana Pawła II. Dojście na miejsce uroczystości będzie możliwe od parkingu przy ulicy Motarskiego aleją Adolfa Hyły, od Sanktuarium św. Jana Pawła II przez Most Miłosierdzia oraz od stacji PKP Kraków Łagiewniki przez dziedziniec klasztorny. W każdym przypadku czas dojścia 10 minut.

3.Trwa nowenna przed beatyfikacją Czcigodnego Sługi Bożego Księdza Michała Rapacza. Każdego dnia do modlitwy zapraszamy poszczególne grupy wiernych: 9 czerwca – dzisiaj – rodziny, 10 czerwca – młodzież przed i po bierzmowaniu, 11 czerwca – Liturgiczna Służba Ołtarza, ceremoniarze parafialni, Nadzwyczajni Szafarze Komunii Świętej, 12 czerwca – osoby życia konsekrowanego, 13 czerwca – samotni, chorzy i cierpiący, 14 czerwca – cała wspólnota Kościoła Krakowskiego.

4.Kalendarz liturgiczny:

  • We wtorek – wspomnienie św. Barnaby, Apostoła;
  • W środę – wspomnienie 108 męczenników czasu II wojny światowej;
  • W czwartek – wspomnienie św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła;
  • W piątek – wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika;

5.Jest do nabycia prasa Katolicka: „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Niedziela” oraz „Staś” na miesiąc czerwiec dla dzieci!. Do zabrania ze sobą ze stolika w przedsionku: „Krótkie rozważania o Eucharystii”.

7.W dzisiejszą niedzielę wspólnota Wiara i Światło „Barbórki” zaprasza do wspólnego przeżywania kolejnego Dnia Głoszenia i Dzielenia się Słowem Bożym. Jest to czas budowania i przeżywania jedności, czas odkrywania piękna i darów jakie posiada osoba z niepełnosprawnością intelektualną. Ofiary zebrane tego dnia przez wspólnotę w części przeznaczone zostaną na zorganizowanie letniego obozu, w części zaś przekazane jako wsparcie dla innych wspólnot, szczególnie tych z ubogich krajów. Ta potrzeba dzielenia i solidarności pomaga trwać wspólnotom Wiary i Światła na świecie od 53 lat. Zechciejmy po Mszy świętej do puszek wesprzeć to dzieło!

8.Zapraszamy chłopców po pierwszej Komunii Świętej, aby zostali ministrantami w naszej parafii. Spotkanie informacyjne odbędzie się 16 czerwca, czyli w przyszłą niedzielę po Mszy świętej o 11.00 w kościele. Zapraszamy też rodziców.

9.Zapraszamy Radę Parafialną na spotkanie w przyszłą niedzielę – 16 czerwca o g. 19.00. Spotkanie odbędzie się w Ogrodzie Plebańskim w „ Klisiówce”.

10.Trwają przygotowania do 5. Libiąskiej Rodzinady / 23.06. bm./. Świętujemy w tym roku nasz mały jubileusz. Stąd gość specjalny – zespół Mała Armia Janosika. Ponadto, jak zwykle organizujemy wiele atrakcji dla dzieci i rodzin. Rodzinada się rozrasta – to już nie jest tylko nasz piknik parafialny. Spodziewamy się, że w tym roku odwiedzi nas dużo więcej gości. Dlatego zapraszamy wszystkich Parafian do współtworzenia tego wydarzenia. Można upiec placki, ofiarować fanty na loterię, upiec drożdżówki dla dzieci z zespołu, ofiarować datki lub zostać sponsorem. Spotkanie organizacyjne odbędzie się 14 czerwca o g. 18.00 w Domu Parafialnym. Zapraszamy na to spotkanie, by przyjść, jeśli ktoś chce pomóc w inny sposób. Piątek – 14 czerwca o g. 18.00 w Domu Parafialnym!

11.W tym tygodniu na cmentarz odprowadziliśmy śp. Krystynę Baran.Pamiętajmy o niej w naszych modlitwach. „ Wieczne odpoczywanie racz Im dać Panie…”.​

12.Wszystkim Jubilatom, Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia życzymy wstawiennictwa Świętych Patronów, Wam Kochani Parafianie i Goście obfitych łask Bożych, które są darem hojnego i miłosiernego Serca Pana Jezusa!

Jeszcze nie ma treści do pokazania.