ul. Oświęcimska 83, 32-590 Libiąż

przemienienie.libiaz@gmail.com

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE ŚWIĘTO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – 07.04.2024 R.OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.Druga Niedziela Wielkanocna jest przeżywana w całym Kościele jako Niedziela Miłosierdzia Bożego. Dziękując za dary Jezusa Miłosiernego zechciejmy dzisiaj po każdej Mszy świętej raz jeszcze idąc za przykładem św. Jana Pawła II zawierzyć świat i losy każdego człowieka Bogu bogatemu w miłosierdzie podczas odmawiania koronki i wyśpiewajmy pełne nadziei słowa „ Jezu, ufam Tobie”.

2.Po Mszy św. o g. 7.00 zmianka różańcowa.

3.O g. 15.00 w naszej świątyni będzie uroczysta Godzina Miłosierdzia z wystawieniem Najświętszego Sakramentu wraz z Koronką do Bożego miłosierdzia i Aktem Zawierzenia Świata Bożemu Miłosierdziu. Serdecznie zapraszamy do tej modlitwy.

4.Dzisiaj rozpoczyna się 80. Tydzień Miłosierdzia. Starajmy się dostrzegać naszych bliźnich, aby na miarę naszych możliwości okazać im miłosierne serce czynem, słowem i modlitwą.

5.Młodzież klas ósmych z naszej parafii przyjmie sakrament bierzmowania 23 kwietnia na Mszy św. o g. 18.00. Uroczystości będzie przewodniczył i sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej udzieli Ks. Biskup Damian Muskus. W naszych modlitwach polecajmy Osobę szafarza sakramentu ale także młodzież, świadków, rodziców, chrzestnych i ich rodziny.

6.W związku z przygotowaniem do bierzmowania zapraszamy młodzież klas VIII Szkół Podstawowych na kolejne spotkanie w poniedziałek, 8 kwietnia o g. 18.30 tutaj w kościele.

7.Zapraszamy na zebranie Radę Parafialną w przyszłą niedzielę 14 kwietnia o g. 19 na plebanię.

8.Kalendarz liturgiczny:

– w poniedziałek – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia.

Na Mszy św. o g. 18.00 będzie można złożyć przyrzeczenie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Można przez 9 miesięcy otaczać modlitewną pomocą Bogu tylko znane dziecko, by szczęśliwie noszone pod sercem matki się narodziło!

Warunkiem jest codzienna modlitwa przez 9 miesięcy, 1 dziesiątek różańca i specjalna modlitwa w tej intencji. Deklaracje można zabierać już dzisiaj, są w przedsionku kościoła, odcinamy tę część z modlitwą i zostawiamy dla siebie, pozostałą część / można wypełnić / można też anonimowo / złożymy w poniedziałek podczas przyrzeczenia o g. 18.00.

9.W piątek 12 kwietnia odbędzie się pielgrzymka z naszego libiąskiego dekanatu do Wadowic. W kościele pw. Ofiarowania Matki Bożej w Rynku odbędzie się modlitwa przy relikwiach błogosławionej Rodziny Ulmów z Markowej / z Podkarpacia /, która za ukrywanie Żydów w czasie II wojny światowej, została rozstrzelana przez okupanta. O g. 11.00 modlitwa przy relikwiach, o g. 12.00 uroczysta Msza święta wraz z dekanatem Trzebinia. Wyjazd spod naszego kościoła o g. 9.30. Cena 30 zł. Serdecznie zapraszamy! Zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

10.Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej:” Gość Niedzielny”, „ Niedziela”, świąteczny numer „ Parafianina”. A w nich wiele artykułów pogłębiających naszą wiedzę religijną nt. tego wspaniałego przymiotu Boga, którym jest Jego Miłosierdzie wobec nas.

11. W tym tygodniu na cmentarz odprowadziliśmy śp. Tomasza Plutę. Pamiętajmy o zmarłym w naszych modlitwach. „ Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie…”.

12.Wszystkim Jubilatom, Solenizantkom i Solenizantom życzymy obfitości łask Jezusa Miłosiernego, opieki Matki Najświętszej i swych świętych Patronów!

Jeszcze nie ma treści do pokazania.