ul. Oświęcimska 83, 32-590 Libiąż

przemienienie.libiaz@gmail.com

ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY, JEZUSA, MARYI I JÓZEFA 31.12.2023 R.

1.W tym ostatnim dniu roku kalendarzowego przeżywamy Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Najświętszej Rodzinie oddajemy wszystkie rodziny naszej parafii, prosząc by zawsze były Bogiem silne jako wspólnoty życia i miłości.

2.Po Mszy św. o g. 12.30 będzie błogosławieństwo rodzin.

3.Również dzisiaj o g. 17.30 Nabożeństwo dziękczynno – przebłagalne i Msza święta o g. 18.00 z okolicznościowym kazaniem.

4.Kalendarz liturgiczny:

– Jutro Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, Msze święte według porządku niedzielnego;

– we wtorek – wspomnienie świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła;

– w środę – w środę wspomnienie Najświętszego Imienia Jezus;

– w sobotę – Uroczystość Objawienia Pańskiego / Trzech Króli /, Msze święte według porządku niedzielnego; pobłogosławienie kadzidła i mirry po każdej Mszy świętej, jest to dzień modlitw dzieci i młodzieży w intencji misji;

W tym dniu po każdej Mszy świętej młodzież oazowa naszej parafii będzie sprzedawać kredę, kadzidło i węgiel. Dochód przeznaczony zostanie na rekolekcje wakacyjne. Już teraz dziękujemy za wsparcie.

w przyszłą niedzielę – Święto Chrztu Pańskiego, po każdej Mszy świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu;

– w przyszłą niedzielę – po Mszy św. o g. 7.00 – zmianka tajemnic Różańca Świętego;

– w tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź święta na każdej Mszy świętej, w piątek od 17.00.

– w I czwartek o g. 17.30 różaniec w intencji kapłanów i o nowe powołania kapłańskie , zakonne i misyjne, prowadzą Róże Różańcowe.

5.Jak co roku Oaza naszej parafii zaprasza na jasełka w domu parafialnym. Nasze serca będzie nastrajać nie tylko tajemnica Wcielenia Słowa Bożego, ale i piękna muzyka fletu. Terminy jasełek: 1 stycznia o 19,00, dalej 6 stycznia o 19.00 i wreszcie 7 stycznia po Mszy o 11.00 oraz o 19.00. Szczegóły na plakacie, stronie internetowej i Facebooku.

6.Jest do nabycia prasa Katolicka: „ Gość Niedzielny”, „ Mały Gość Niedzielny” oraz „ Niedziela”! „ Staś dla dzieci! Jest świąteczny numer „ Parafianina”.

7.Przy bocznym ołtarzu zostały złożone szopki w dwóch kategoriach: tradycyjna iregionalna. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 7 stycznia po Mszy św. o g. 11.00.

8. Dzieci, które uczęszczały na roraty złożyły wypełnione plansze. Również i ten udział w adwentowej modlitwie będzie rozstrzygnięty niespodzianką, nastąpi to 6 stycznia po Mszy św. o g. 11.00.

9. W tym tygodniu na cmentarz odprowadziliśmy śp. Edwarda Stolarza. Pamiętajmy o zmarłym w naszych modlitwach.

10. Trwa wizyta duszpasterska w naszej parafii. Szczegółowy plan jest dostępny w gablotach i na stronie internetowej parafii.

11. Wam Wszystkim Kochani Parafianie i Goście życzymy Bożego błogosławieństwa pod opieką naszej Matki Wspomożycielki Wiernych na każdy dzień Nowego – 2024 – Roku!

Jeszcze nie ma treści do pokazania.