ul. Oświęcimska 83, 32-590 Libiąż

przemienienie.libiaz@gmail.com

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIEUROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO 2024

1.Przeżywamy radosną Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego – największe Święto wszystkich uczniów Chrystusa. Msze święte o g. 6.30 z procesją rezurekcyjną, 9, 10 w Dębie, 11, 12.30 oraz o 18.


2.Jutro Poniedziałek Wielkanocny – II Dzień Świąt Wielkanocnych, dzień poświęcony modlitwie i wsparciu naszego Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Msze święte według porządku niedzielnego. Składka przeznaczona jest właśnie na cele uczelni.


3.Codziennie po Mszy św. wieczornej podczas oktawy wielkanocnej będziemy przeżywać nowennę przed Świętem Miłosierdzia wraz odmówieniem koronki. W piątek z racji uroczystego charakteru oktawy Zmartwychwstania nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.


4.W tym tygodniu przeżywać będziemy I czwartek, piątek i sobotę miesiąca. W czwartek o 17.30 Różaniec w intencji kapłanów i o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne / prowadzą Róże Różańcowe /.Spowiedź święta podczas każdej Mszy św. a w piątek od 17.00.


5.W środę 3 kwietnia i w piątek 5 kwietnia będziemy modlić się w intencji naszego Księdza Prałata z okazji 58 r. święceń kapłańskich i 82 r . urodzin wypraszając Boże błogosławieństwo, siły ducha i ciała na dalszą gorliwą posługę w naszej parafii.


5.Przyszła 2 Niedziela Wielkanocna, to Niedziela Miłosierdzia Bożego. Po każdej Mszy świętej odmówimy Akt Zawierzenia Świata Bożemu Miłosierdziu a w Godzinie Miłosierdzia o 15.00 przed Najświętszym Sakramentem zawierzymy wszystkie sprawy Kościoła, naszej Ojczyzny i całego świata Bogu bogatemu w miłosierdzie. Zapraszamy serdecznie na to Nabożeństwo! Po Mszy św. o g. 7.00 Zmianka Różańcowa.


6.Do nabycia prasa katolicka, szczególnie polecamy świąteczne wydanie „ Parafianina” oraz „ Gość Niedzielny”, „ Niedziela”, „ Mały Gość”!.


7.Patrząc oczyma wiary na Chrystusa Zmartwychwstałego pragniemy życzyć, aby Jego blask opromieniał naszą codzienność, wlewając w nasze serca żywą wiarę, niezachwianą nadzieję i coraz gorętszą miłość. Niech każdego dnia nasz Pan Jezus Chrystus sprawia, by zmartwychwstawało w nas to, co prawdziwe, dobre i piękne! Radosnych Świąt!

Jeszcze nie ma treści do pokazania.