ul. Oświęcimska 83, 32-590 Libiąż

przemienienie.libiaz@gmail.com

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 17.03.2024 R.

1.Rozpoczynamy w naszej parafii czas Renowacji Misji Świętych: Rekolekcji Wielkopostnych, które będą ich odnowieniem z zeszłego roku. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie Misjonarza Ks. Ryszarda Rydlaka, Sercanina, którego posługę otaczamy gorącą modlitwą! Módlmy się za siebie wzajemnie, prośby o błogosławione owoce tego świętego czasu! Program Rekolekcji podany w gablotach, na drzwiach wejściowych świątyni, na stronie internetowej oraz na wydrukowanych kartkach w przedsionku kościoła.!
Dzieci przeżywają rekolekcje w swoich szkołach, na Mszę świętą przychodzą w niedzielę i w czwartek / ostatni dzień rekolekcji / z rodzicami. Zwracamy uwagę na nauki stanowe, które będą: w poniedziałek dla młodzieży/ również przygotowującej się do s. bierzmowania / o g. 19.00; we wtorek po Mszy św. o g. 18.00 – dla kobiet, w środę – dla mężczyzn po Mszy św. o g. 18.00! Środa będzie dniem spowiedzi świętej, w środę również prosimy umożliwić przybycie chorym, starszym do świątyni na g. 9.00 – na Mszę św. z obrzędem udzielania s. chorych. W czwartek w ostatnim dniu Rekolekcji taca będzie przeznaczona na cele rekolekcyjne.
2.Zapraszamy do udziału w Nabożeństwach Pasyjnych. W każdy piątek o g. 16.45 Droga krzyżowa dla dzieci, o g. 17.30 – Droga krzyżowa dla starszych, młodzieży i pozostałych. Również w każdą Niedzielę W. Postu po Mszy św. o g. 9.00 Droga krzyżowa dla wszystkich, zaś W każdą Niedzielę Wielkiego Postu Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o g. 17.15.
3.Idąc za sugestią Pasterzy Kościoła w Polsce będziemy od dziś, tj. od 16.03 – 24.03. bm. odmawiać Nowennę w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego. Modlitwa ta będzie codziennie po Mszy św. wieczornej o g. 18.00.
4.Kalendarz liturgiczny:
-we wtorek – uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NM Panny, Opiekuna Pana Jezusa.
Polecajmy w modlitwie wszystkich mężczyzn, aby na wzór swojego Patrona wiernie wypełniali zadania ojca, męża, brata, kapłana i byli stróżami najświętszych wartości w życiu rodzinnym i społecznym. Serdeczną modlitwą otaczamy Grupę formacyjną Mężczyzn św. Józefa. Zapraszamy całe Rodziny, by na nowo zawierzyć wspólne życie Opiekunowi Świętej Rodziny!
5.Do wszystkich chorych z posługą sakramentalną udamy się przed świętami w sobotę przed Niedzielą Palmową 23 marca od g. 9.00. Prosimy zgłaszać tylko tych chorych, których odwiedzamy przy okazji Świąt! Nie będzie już odwiedzin w kwietniu w I sobotę miesiąca.
6.W dniu dzisiejszym Rada Duszpasterska przeprowadza zbiórkę do puszek przed kościołem na pomoc świąteczną w postaci paczek dla osób potrzebujących. Niech to będzie wyraz naszej szczerej wielkopostnej jałmużny, w myśl słów Pisma Świętego, iż ”jałmużna gładzi wiele grzechów” a „ radosnego Dawcę miłuje Bóg”! Jeśli widzimy takie sytuacje, gdzie należy pomóc, starajmy się ten fakt zgłosić w kancelarii parafialnej czy w zakrystii lub do przedstawicieli Rady Parafialnej. Można nabyć też baranki na stół wielkanocny i paschaliki – świece. Cena baranka 8 zł a świecy 7 zł.
7.Również dzisiaj Fundacja Brata Alberta w Libiążu działająca na rzecz osób niepełnosprawnych zaprasza na kiermasz prac świątecznych przed kościołem. Zechciejmy wesprzeć to miłosierne dzieło!
8.Za tydzień w Niedzielę Palmową rozpoczniemy przeżywać Wielki Tydzień Męki Pańskiej. Uroczysta Msza św. z procesją z palmami o g. 11.00. Po Mszy świętej odbędzie się konkurs palm. Zachęcamy dzieci i całe rodziny do ich wykonywania. Po Eucharystii na zewnątrz świątyni zostaną one ocenione i nagrodzone. Wykonujemy palmy w dwóch kategoriach: Najwyższa oraz Najpiękniejsza.
9.W Niedzielę Palmową odbędzie się wspólna Droga Krzyżowa dwóch libiąskich parafii. Tematem rozważań będą przemyślenia Sługi Bożego ks. Michała Rapacza. Wyruszymy spod naszej świątyni o g. 19.00 ulicami miasta, by potem już razem dojść do Krzyża Papieskiego na Lipiu. Zachęcamy do tej głębokiej modlitwy i do świadectwa wiary!
10.Jest do nabycia prasa katolicka:” Gość Niedzielny”, „ Niedziela”, „ Staś” na miesiąc kwiecień oraz wielkopostny numer „Parafianina” a w nim artykuł o ks. Michale Rapaczu, który w czerwcu będzie wyniesiony na ołtarze!
11.Za ławkami z tyłu świątyni do umieszczonych tam skarbon składamy przez cały Wielki Post ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Bóg zapłać za ten dar serca!
12.W tym tygodniu na cmentarz odprowadziliśmy śp. Krystynę Michoń. Pamiętajmy o zmarłej w naszych modlitwach. „ Wieczne odpoczywanie…”
13.Wam Parafianie i Goście, Jubilaci, Solenizanci życzymy obfitości Bożych łask. Wszystkim owocnego czasu Świętych Rekolekcji.
14.Kancelaria parafialna nie będzie czynna w środę i czwartek z podowu rekolekcji.

Jeszcze nie ma treści do pokazania.