ul. Oświęcimska 83, 32-590 Libiąż

przemienienie.libiaz@gmail.com

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 25.02.2024 R.

1.Przeżywamy Święty Czas Wielkiego Postu, okres pokuty, nawrócenia serca i przemiany naszego życia. Zapraszamy do udziału w Nabożeństwach Pasyjnych. W każdy piątek o g. 16.45 Droga krzyżowa dla dzieci, o g. 17.30 – Droga krzyżowa dla starszych, młodzieży i pozostałych. Również w każdą Niedzielę W. Postu po Mszy św. o g. 9.00 Droga krzyżowa dla wszystkich. W każdą Niedzielę Wielkiego Postu Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o g. 17.15.

2.W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Spowiedź święta podczas każdej Mszy świętej. W I piątek od g. 17.00. Do chorych udamy się w sobotę od g. 9.00.

3. W ostatnią – 3 – Niedzielę miesiąca – złożono 12 250 zł. na cele naszej parafii. Bóg zapłać z serca mówimy za wszystkie ofiary złożone na tacę, przelewem bankowym i w kopertach. Aktualnie przygotowywane są projekty potrzebne do zrealizowania renowacji bryły naszej świątyni, by wykorzystać środki przyznane nam w ramach odnowy zabytków.

4. W przyszłą niedzielę 3 marca oraz przez kolejne niedziele Wielkiego Postu będziemy rozprowadzać baranki na stół wielkanocny i świece tzw. paschaliki. Dochód po odliczeniu kosztów będzie przeznaczony na pomoc świąteczną dla potrzebujących w naszej parafii.

5.Spotkanie przygotowujące do Bierzmowania klasy 8 – Szkoły Podstawowe odbędzie się jutro 26 lutego bm. ok g. 18.30 tutaj w świątyni. 6. Poświęcenie książeczek dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. będzie 10  marca w niedzielę na Mszy św. o godzinie 11.00. 

7. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o g. 7.00 zmianka tajemnic Różańca świętego.

8. Jest do nabycia prasa katolicka:” Gość Niedzielny”, „ Niedziela”, „ Staś” dla dzieci na Wielki Post!. Najnowszy numer wielkopostnego „ Parafianina”! A w nim między innymi artykuł:” Sześć sposobów na zacieśnienie więzi między członkami rodziny”! Zachęcamy do lektury!

9.Za ławkami z tyłu świątyni do umieszczonych tam skarbon składamy przez cały Wielki Post ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Bóg zapłać za ten dar serca!

10.W tym tygodniu na cmentarz odprowadziliśmy śp. Zofię Kobielę, oraz śp. Władysławę Klupa. Pamiętajmy o zmarłych w naszych modlitwach. „ Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…”.

11.Wam Parafianie i Goście, Jubilaci, Solenizanci życzymy obfitości Bożych łask. Wszystkim błogosławionego czasu Wielkiego Postu!

Jeszcze nie ma treści do pokazania.