ul. Oświęcimska 83, 32-590 Libiąż

przemienienie.libiaz@gmail.com

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 3.03.2024 R.

1.Przeżywamy Święty Czas Wielkiego Postu, okres pokuty, nawrócenia serca i przemiany naszego życia. Zapraszamy do udziału w Nabożeństwach Pasyjnych. W każdy piątek o g. 16.45 Droga krzyżowa dla dzieci, o g. 17.30 – Droga krzyżowa dla starszych, młodzieży i pozostałych. Również w każdą Niedzielę W. Postu po Mszy św. o g. 9.00 Droga krzyżowa dla wszystkich. W każdą Niedzielę Wielkiego Postu Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o g. 17.15.

2.Już za dwa tygodnie będziemy przeżywać w naszej parafii czas Rekolekcji Wielkopostnych, które będę odnowieniem Misji świętych z zeszłego roku. Módlmy się za siebie nawzajem, za nasze rodziny, dzieci, młodzież, chorych, samotnych o błogosławione owoce tego świętego czasu! Program Misji będzie podany w przyszłą niedzielę!

3. Kalendarz liturgiczny:

– w – poniedziałek – święto świętego Kazimierza, patrona Archidiecezji Krakowskiej;

w tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca, o g. 17.30 Różaniec w intencji kapłanów i o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne – prowadzą Róże Różańcowe;

4. Spotkanie dla rodziców w sprawie Bierzmowania (klasa 8 SP)w poniedziałek 4 marca o godzinie 18.30 w kościele. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania klasa 7 SPwe wtorek 5 marca o godzinie 18.30 w kościele. 

5.Poświęcenie książeczek dla dzieci z klas III będzie w przyszłą niedzielę na Mszy św. o g. 11.00.

6.Przez kolejne niedziele W. Postu będziemy rozprowadzać baranki na stół wielkanocny i paschaliki – świece. Cena baranka 8 zł a świecy 7 zł. Ale można złożyć większą ofiarę, która będzie przeznaczona na pomoc świąteczną dla potrzebujących w naszej parafii.

7.W tym roku w naszym Dekanacie kolejna edycja Ekstremalnej Drogi Krzyżowej wyruszy z Chełmka z parafii Miłosierdzia Bożego 15 marca. Rozpoczęcie Mszą św. o g. 18 i potem wyjście trasą do Czernej przez Libiąż, Chrzanów i Trzebinię. Zapisy tylko przez stronę internetową EDK.

 

8.W Niedzielę Palmową 24 marca po Mszy świętej o g.11.00 odbędzie się konkurs palm. Zachęcamy dzieci i całe rodziny do ich wykonywania. Po Eucharystii na zewnątrz świątyni zostaną one ocenione i nagrodzone. Wykonujemy palmy w dwóch kategoriach: Najwyższa oraz Najpiękniejsza.

9. Jest do nabycia prasa katolicka:” Gość Niedzielny”, „ Niedziela”, „ Staś” na miesiąc marzec oraz wielkopostny numer „Parafianina” a w nim artykuł o ks. Michale Rapaczu, który w czerwcu będzie wyniesiony na ołtarze!

10. Za ławkami z tyłu świątyni do umieszczonych tam skarbon składamy przez cały Wielki Post ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Bóg zapłać za ten dar serca!

11.W tym tygodniu na cmentarz odprowadziliśmy śp. Antoniego Szczerbaka oraz śp. Irenę Potoniec. Pamiętajmy o zmarłych w naszych modlitwach. „ Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…”.

12. Wam Parafianie i Goście, Jubilaci, Solenizanci życzymy obfitości Bożych łask. Wszystkim błogosławionego czasu Wielkiego Postu!

 

Jeszcze nie ma treści do pokazania.