ul. Oświęcimska 83, 32-590 Libiąż

przemienienie.libiaz@gmail.com

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 5 NIEDZIELA WIELKANOCNA – 28.05.2024 r.

1.Trwa Kongres Eucharystyczny w naszej Archidiecezji i w naszej parafii. W przyszłą I niedzielę po Mszach świętych będzie adoracja Najświętszego Sakramentu. W pozostałe niedziele maja będziemy starali się przychodzić tutaj do Jezusa obecnego w Eucharystii i uwielbiać Go za to, że jest z nami po wszystkie dni aż do skończenia świata.
2.W tym tygodniu 30 kwietnia o g. 17.30 uroczystą procesją rozpoczniemy Nabożeństwa Majowe, które codziennie w tygodniu i w niedzielę będą o g.17.30. We wtorek zapraszamy wszystkie dzieci sypiące kwiaty, chłopców z dzwoneczkami, młodzież, starszych, osoby niosące chorągwie, sztandary, feretrony a także panów niosących baldachim, abyśmy jak najpiękniej zaczęli ten maryjny miesiąc maj! Śpiewem Litanii Loretańskiej modlić się pragniemy za Ojca Świętego Franciszka, za Kościół w Polsce, o pokój na świecie, za rodziny, dzieci przygotowujące się do I komunii świętej, młodzież bierzmowaną, w intencji maturzystów, o dobre urodzaje i we wszystkich potrzebach naszych.
Tradycyjnie podejmujemy naszą modlitwę przy kapliczkach gromadząc się w każdy czwartek maja o g. 20.00 w wyznaczonych miejscach, w tym tygodniu 2 maja – kapliczka przy ul. Flasińskiego.

2.Z racji I niedzieli miesiąca za tydzień po Mszy św. o g. 7.00 zmianka Tajemnic Różańca Świętego.

3.Serdecznie dziękujemy Rodzicom młodzieży bierzmowanej za dar ołtarza / złożono 2000 zł /, za który kupimy szaty liturgiczne, aby nasza liturgia była piękna i w ten sposób łączyła się z oddawaniem chwały Panu Bogu. Bóg zapłać!

4.W ubiegłą – 3 Niedzielę miesiąca – zebrano na cele naszej parafii 10,440 zł. Trwa robienie dokumentacji prac, które mają być wykonane dzięki środkom przyznanym przez „Polski Ład”, dotyczącym utrwalenia substancji bryły naszego kościoła, wymiany żaluzji na wieży i wszelkich prac, które mają służyć estetyce i bezpieczeństwu naszej świątyni, szczególnie okolic związanych z dużą wieżą. Bóg zapłać za troskę, ofiary składane na tacę, przelewem bankowym oraz w kopertach.

3.Kalendarz liturgiczny:

  • w poniedziałek – św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy,, również dzień męczeństwa duchowieństwa polskiego w czasie 2 wojny światowej;
  • w środę – św. Józefa Rzemieślnika;
  • w czwartek – wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła;
  • w piątek – Uroczystość NMP Królowej Polski, Msze święte według porządku niedzielnego, z racji Uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych;
  • w sobotę – wspomnienie św. Floriana, patrona strażaków i hutników; Msza święta w ich intencji o g. 18.00.

4.W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź podczas każdej Mszy świętej, w piątek od g. 17.00.

5.W sobotę od g. 9.00 udamy się z posługą sakramentalną do chorych.

6.W tym tygodniu na cmentarz odprowadziliśmy śp. Kazimierę Bańkowską, śp. Wincentego Srokę, śp. Marcina Kubczaka. Pamiętajmy o zmarłych w naszych modlitwach. „Wieczne odpoczywanie racz zmarłym dać Panie…”.

7.Jest do nabycia prasa Katolicka: „ Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Niedziela” oraz „ Staś” na miesiąc maj dla dzieci!.

8.Wszystkim Jubilatom, Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia życzymy wstawiennictwa Świętych Patronów, Wam Kochani Goście i Parafianie szczególnej opieki Matki Najświętszej w tym pięknym maryjnym miesiącu maju!

Jeszcze nie ma treści do pokazania.