ul. Oświęcimska 83, 32-590 Libiąż

przemienienie.libiaz@gmail.com

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 9 NIEDZIELA ZWYKŁA– 02.06.2024 r.

1.Trwa miesiąc czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa a jednocześnie czas Oktawy Bożego Ciała. Codziennie o g. 17.30 gromadzimy się na nabożeństwie czerwcowym i procesji eucharystycznej wokół kościoła i na Mszy świętej wieczornej. Niech także nie zabraknie dzieci w strojach komunijnych, sypiących kwiaty, chłopców z dzwoneczkami, niosących baldachim, świece, feretrony chorągwie. Na zakończenie oktawy 7 czerwca w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa będzie dla dzieci niespodzianka!

2.Dzisiaj po Mszy św. o g. 7.00 Zmianka Tajemnic Różańca Świętego.

3.W związku z beatyfikacją sługi Bożego Ks. Michała Rapacza, zapraszamy do wyjazdu na tę uroczystość do krakowskich Łagiewnik. Odbędzie się ona 15 czerwca o g.11.00. Jeżeli zbierze się odpowiednia liczba osób, zorganizujemy autokar. Wstępnie podajemy, że wyjazd będzie ok g. 8.00 powrót ok 16. Prosimy na razie o zgłoszenia, imię, nazwisko i nr telefonu. Mamy 50 kart wejściowych na Błonia Łagiewnickie przed Bazyliką. Zgłoszenia przedłużamy jeszcze do przyszłej niedzieli włącznie!

4.Decyzją Metropolity Krakowskiego, Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego od 6 czerwca do 14 czerwca w naszej Archidiecezji trwać będzie nowenna przed beatyfikacją Czcigodnego Sługi Bożego Księdza Michała Rapacza. W tym czasie we wszystkich świątyniach będą odbywały się nabożeństwa czerwcowe połączone z przygotowanymi na tę okazję rozważaniami. Każdego dnia do modlitwy zapraszamy poszczególne grupy wiernych:6 czerwca – róże różańcowe, 7 czerwca – młodzież i studenci, 8 czerwca – dzieci, 9 czerwca – rodziny, 10 czerwca – młodzież przed i po bierzmowaniu, 11 czerwca – Liturgiczna Służba Ołtarza, ceremoniarze parafialni, Nadzwyczajni Szafarze Komunii Świętej, 12 czerwca – osoby życia konsekrowanego, 13 czerwca – samotni, chorzy i cierpiący, 14 czerwca – cała wspólnota Kościoła Krakowskiego.

5.Jest do nabycia prasa Katolicka: „ Gość Niedzielny”, „ Mały Gość Niedzielny”, „ Niedziela” oraz „ Staś” na miesiąc czerwiec dla dzieci!. Do zabrania ze sobą ze stolika w przedsionku „ Krótkie rozważania o Eucharystii”.

6.Kalendarz liturgiczny:

  • w poniedziałek – wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy;
  • w czwartek – przypada I czwartek miesiąca, na nabożeństwie wieczornym będziemy modlić się w intencji kapłanów i o nowe powołania do Służby Bożej w Kościele; w czwartek poświęcenie ziół i kwiatów,
  • piątek – przypada I piątek Czerwca spowiedź święta od 17.00 i podczas każdej Mszy świętej;
  • piątek -Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, zakończenie oktawy Bożego Ciała z procesją o g. 17.30. Z racji uroczystości nie obowiązuje post.
  • w sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny;

7.Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali i uczestniczyli pięknie w procesji Bożego Ciała. Dzieciom pierwszokomunijnym, rocznicowym i ich rodzicom, młodzież , dzieciom sypiącym kwiaty, chłopcom z dzwoneczkami i całym rodzinom! Wszystkim grupom duszpasterskim, społecznym w strojach galowych, górnikom, pszczelarzom, strażakom, również panom niosącym baldachim, grupom duszpasterskim niosącym feretrony, sztandary, chorągwie, relikwie świętych. Dziękujemy za udekorowanie emblematami religijnymi naszych domów, mieszkań i ulic i za budowę Ołtarzy: Gorliwym Rodzinom z Flagówki a także Urzędowi Miasta i mieszkańcom przyległych ulic.
Bóg zapłać!

8.Pragniemy także podziękować Radzie Parafialnej za bezinteresowne zorganizowanie firmy, która odrestaurowała fragment muru kościelnego / od strony KSW/, dzięki czemu przestał być zagrożeniem i ufamy, że godnie wkomponuje się całość ogrodzenia jak i w wizytówkę Katolickiej Szkoły. Bóg zapłać! Tym bardziej wdzięczność większa im – jak wiemy – materiały coraz droższe.

9.Wdzięczność spieszymy okazać Mężczyznom św. Józefa, którzy w „Klisiówce” zorganizowali dopływ wody i zamontowali urządzenia grzewcze. Umożliwi to nie tylko godne przyjęcie grup występujących podczas „ Rodzinady” ale na przyszłość będzie wielką pomocą do spotkań poszczególnych wspólnot w Ogrodzie Plebańskim! Bóg zapłać za dar serca!

10.Dnia 9 czerwca br. wspólnota Wiara i Światło „Barbórki” zaprasza do wspólnego przeżywania kolejnego Dnia Głoszenia i Dzielenia. Jest to czas budowania i przeżywania jedności, czas odkrywania piękna i darów jakie posiada osoba z niepełnosprawnością intelektualną. Ofiary zebrane tego dnia przez wspólnotę w części przeznaczone zostaną na zorganizowanie letniego obozu, w części zaś przekazane jako wsparcie dla innych wspólnot, szczególnie tych z ubogich krajów. Ta potrzeba dzielenia i solidarności pomaga trwać wspólnotom Wiary i Światła na świecie od 53 lat. Zechciejmy za tydzień wesprzeć to dzieło!

11.Trwają przygotowania do 5. Libiąskiej Rodzinady / 23.06. bm./. Świętujemy w tym roku nasz mały jubileusz. Stąd gość specjalny – zespół Mała Armia Janosika. Ponadto, jak zwykle organizujemy wiele atrakcji dla dzieci i rodzin. Rodzinada się rozrasta – to już nie jest tylko nasz piknik parafialny. Spodziewamy się, że w tym roku odwiedzi nas dużo więcej gości. Dlatego zapraszamy wszystkich Parafian do współtworzenia tego wydarzenia. Można upiec placki, ofiarować fanty na loterię, upiec drożdżówki dla dzieci z zespołu, ofiarować datki lub zostać sponsorem. Szczegóły znajdziemy na wręczanych po Mszy ulotkach oraz na plakatach.​​​​​​​​

12. Wszystkim Jubilatom, Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia życzymy wstawiennictwa Świętych Patronów, Wam Kochani Parafianie i Goście obfitych łask Bożych, które wypływają jako strumienie z Bożego Serca Pana Jezusa!

Jeszcze nie ma treści do pokazania.