ul. Oświęcimska 83, 32-590 Libiąż

przemienienie.libiaz@gmail.com

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ – 26.05.2024 r.

1.Przeżywamy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Uwielbiamy Boga, który jest Dobrym Ojcem, Syna, który jest Zbawicielem oraz Ducha Świętego, który nas uświęca.

2.Serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej Ks. dr. habilitowanego Jana Nowaka, autora ostatecznego dokumentu do procesu beatyfikacyjnego Ks. Michała Rapacza, którego beatyfikacja odbędzie się 15 czerwca na zakończenie Kongresu Eucharystycznego. Ks. Prałat przybliży nam postać nowego błogosławionego, który ponad 70 lat temu służył gorliwie Bogu i ludziom w pobliskich Płokach, zamordowany z nienawiści do wiary, wkrótce będzie cieszył się chwałą błogosławionych, jak choćby jego koledzy z rocznika, ks. Piotr Dańkowski i ks. Władysław Bukowiński, apostoł Kazachstanu, którego postulatorem i autorem dokumentu” positio” także jest ks. Jan, nasz Kaznodzieja!

3.Również dzisiaj kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

4.W tym tygodniu polecamy w modlitwie naszych kapłanów, którzy przeżywają swoje rocznice święceń: dzisiaj ks. Sławomir, 12 r. święceń, w piątek ks. Michał, 10 r. święceń kapłańskich.

5.Kalendarz liturgiczny:

– w poniedziałek – wspomnienie św. Pawła VI, papieża;

– w poniedziałek – Ruch Światło-Życie zaprasza na Eucharystię z modlitwą o beatyfikację Sługi Bożego. Ks. Franciszka Blachnickiego, w poniedziałek 27.05. o g. 18.00 w naszym kościele.

– we wtorek – wspomnienie bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia;

– we wtorek 28 maja na Mszy św. o godz. 18 gościć będziemy małżeństwa z Domowego Kościoła z Rejonu VIII z Trzebini, Chrzanowa, Libiąża, Chełmka i Zatora. Po Mszy św. w Domu Parafialnym odbędzie się spotkanie Kręgu Rejonowego.

– w środę – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy;

w czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Uroczystość ta jest dla nas, ludzi wierzących, szczególną okazją, abyśmy Bogu okazali publicznie wdzięczność za dar Eucharystii. Niech to Święto będzie dniem wielkiej manifestacji naszej wiary. Procesja rozpocznie się Mszą świętą o g. 8.30 w kościele św. Barbary, po czym udamy się ulicami naszego miasta do naszej świątyni Przemienienia Pańskiego. Ołtarze podczas procesji będą w następujących miejscach: I – przy Rondzie 7 Ulic, II – przy ul. Wańkowicza, III – w Parku Młodości, IV – przy Urzędzie Miasta. Zaraz po dojściu procesji w naszym kościele będzie odprawiona Msza święta ok g. 11.00.

Zachęcamy wszystkich do wspólnego uwielbienia Jezusa Eucharystycznego. Zapraszamy dzieci pierwszokomunijne, rocznicowe w strojach komunijnych, młodzież bierzmowaną, dzieci sypiące kwiaty, chłopców z dzwoneczkami i całe rodziny!

– prosimy również wszystkie grupy duszpasterskie, społeczne w strojach galowych, górników, pszczelarzy, myśliwych, strażaków;

– również panów do niesienia baldachimu jak i panie z zapalonymi świecami przy Najświętszym Sakramencie;

prosimy wszystkie grupy duszpasterskie prosimy o udekorowanie feretronów, sztandarów, chorągwi i ich podjęcie na procesji zgodnie z ustalonym rozkładem poszczególnych grup i osób. Ten wykaz znajduje się w gablocie, w przedsionku kościoła.

– prosimy o udekorowanie emblematami religijnymi naszych domów, mieszkań i ulic;

– To nasze zewnętrzne świadectwo wiary niech wypływa z naszego czystego serca. To nasza duma i zaszczyt, iż jesteśmy uczniami Jezusa, który pozostał z nami i pragnie nasze życie uświęcać i nam błogosławić. Spowiedź święta codziennie na Mszy świętej a we środę przed Bożym Ciałem od g.17.00.

– o g. 8.00 na parkingu przy kościele w Boże Ciało / od strony KSW/będzie transport, którym będzie można przewieźć feretrony, chorągwie, sztandary do parafii św. Barbary, skąd rozpocznie się procesja.

– próba sypania kwiatków dla dzieci – we wtorek i środę po Mszy św. wieczornej ok 18.40.

– o przygotowanie III Ołtarza – prosimy mieszkańców Flagówki, IV Ołtarza – Urząd Miasta i mieszkańców przyległych ulic.

– Od piątku po Uroczystości Bożego Ciała zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w codziennej wieczornej Mszy świętej z procesją wokół kościoła. Niech także nie zabraknie dzieci w strojach komunijnych, sypiących kwiaty, niosących baldachim, świece, feretrony chorągwie. Na zakończenie oktawy 7 czerwca w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa będzie dla dzieci niespodzianka! Nabożeństwa codziennie o g. 17.30, po nich Msza święta.

– w piątek – Święto Nawiedzenia Matki Bożej, zakończenie nabożeństw majowych;

– w sobotę – rozpoczęcie nabożeństw czerwcowych, będziemy modlić się w intencji wszystkich dzieci aby w bliskości Jezusa i Maryi wzrastały w łasce Bożej;

6.Dziękujemy Rodzicom Dzieci komunijnych za przygotowanie świątyni, otoczenia, ,za piękne kwiaty, za dar ołtarza w kwocie 3 tysiące złotych, za okazaną dobroć, życzliwość i współpracę! Bóg zapłać S. Marii, za dekoracje i ofiarne czuwanie nad całością przygotowań świątyni, Panom Kościelnym i P. Organiście! Bóg zapłać Chórowi Parafialnemu! Wkrótce poinformujemy, jakie szaty liturgiczne i przedmioty kultu religijnego udało się nabyć za złożone ofiary. Bóg zapłać! Dziękujemy także za ofiary złożone na tacę, w kopertach i przelewem na cele naszej parafii. Złożono 13 822 zł. Bóg zapłać za te dary serca! Dzisiejsza składka decyzją Księdza Arcybiskupa Metropolity przeznaczona jest w całości na uroczystości beatyfikacyjne sługi Bożego Ks. Michała Rapacza, które odbędę się 15 czerwca w krakowskich Łagiewnikach.

7.W związku z trwającym Kongresem Eucharystycznym w naszej Archidiecezji w kolejne niedziele miesiąca maja w każdej parafii będzie adoracja Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. To czas wielkiej modlitwy uwielbienia Pana Jezusa przez wszystkich wiernych. Dziś zapraszamy: od 15.00- 16.00 Domowy Kościół, Kobiety Rut, od 16.00 – 17.00 Oazę oraz Liturgiczna Służba Ołtarza. Oczywiście – zapraszamy nie tylko Grupy Formacyjne ale również wszystkich, by w niedzielne popołudnia zatrzymać się przed Jezusem Eucharystycznym w świątyni i powierzyć Mu swoje sprawy i intencje!

8.W związku z beatyfikacją sługi Bożego Ks. Michała Rapacza, zapraszamy do wyjazdu na tę uroczystość do krakowskich Łagiewnik. Odbędzie się ona 15 czerwca o g.11.00. Jeżeli zbierze się odpowiednia liczba osób, zorganizujemy autokar. Wstępnie podajemy, że wyjazd będzie ok g. 8.00 powrót ok 16. Prosimy na razie o zgłoszenia, imię, nazwisko i nr telefonu. Mamy 50 kart wejściowych na Błonia Łagiewnickie przed Bazyliką. Zgłoszenia z racji organizacyjnych do przyszłej niedzieli włącznie!

9.Jest do nabycia prasa Katolicka: „ Gość Niedzielny”, „ Mały Gość Niedzielny”, „ Niedziela” oraz „ Staś” na miesiąc czerwiec dla dzieci!. Do zabrania ze sobą „ Krótkie rozważania o Eucharystii” oraz obrazek z modlitwą o beatyfikację Sługi Bożej Heleny Kmieć. Pragniemy polecić wydanie książkowe naszego Gościa Księdza Jana pt.” Ks. Michał Rapacz wśród błogosławionych z seminaryjnej ławy”. Cena 20 zł.

10.W tym tygodniu na miejsce wiecznego odpoczynku odprowadziliśmy śp. Filipa Pędrysa. „ Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…”.

11.Wszystkim Jubilatom, Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia życzymy wstawiennictwa Świętych Patronów, Wam Kochani Parafianie i Goście i Wam Kochane Mamy w dniu Waszego Święta obfitych łask Boga w Trójcy Świętej Jedynego i wielkiej wdzięczności za trud macierzyństwa, wychowania i budowania klimatu religijnego w Waszych rodzinach! 

Jeszcze nie ma treści do pokazania.