ul. Oświęcimska 83, 32-590 Libiąż

przemienienie.libiaz@gmail.com

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 19.05.2024 r.

1.Przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Serdeczną modlitwą otaczamy dzisiaj dzieci klas III, przeżywające I Komunię świętą, ich rodziców, dziadków, chrzestnych, wychowawców i katechetów, którzy kształtują serca tych dzieci i prosimy, by Eucharystyczny Chrystus był dla nich, jak i dla nas, „chlebem powszednim”. Dziś dziękujemy im, za ich trud i wychowanie w życiu wiary!.​​​​​​​​​

2.Dzisiaj za pobożne odśpiewanie i odmówienie hymnu: „O Stworzycielu Duchu przyjdź” możemy uzyskać odpust zupełny.

3.Podczas nabożeństw w tym tygodniu maja będziemy modlić się w intencji dzieci, które przystąpiły do I komunii świętej, ich rodziców, bliskich, nauczycieli, wychowawców, katechetów. Kontynuujemy naszą modlitwę przy kapliczkach gromadząc się w każdy czwartek maja o g. 20.00 w wyznaczonych miejscach, w tym tygodniu 23 maja – modlitwa na Kosówkach przy ulicy Orkana.

4.Od poniedziałku przez cały tydzień zapraszamy dzieci i rodziców na tzw.” Biały Tydzień” – czas dziękczynienia za dar Eucharystii. Najpierw Nabożeństwo Majowe o 17.30 a potem Msza święta.

5.Dzisiaj – w trzecią niedzielę maja składka przeznaczona jest na cele naszej parafii.

6.W przyszłą niedzielę 26 maja o g. 11.00 zapraszamy dzieci klas IV i ich rodziców na Uroczystość I rocznicy przyjęcia komunii świętej. Próba dla dzieci w poniedziałek o godzinie 16.30.

7.W przyszłą Niedzielę Trójcy Przenajświętszej kończy się w naszej Archidiecezji okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

8.Kalendarz liturgiczny:

  • w poniedziałek – II dzień Zielonych Świąt, Święto NMP Matki Kościoła; Msze święte według następującego porządku: g.7.00, 9.00, 16.00, 18.00, w Dębie o 17.00.
  • w środę św. Rity z Cascii, zakonnicy;
  • w czwartek – Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana; w tym dniu będziemy modlić się w intencji kapłanów, także o nowe powołania do Służby Bożej w Kościele;
  • w piątek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych, polecajmy w modlitwie naszego pasterza abpa Marka Jędraszewskiego w 51 r. święceń kapłańskich;

9.Jak słyszeliśmy, 10 maja został zainaugurowany w Kurii Metropolitalnej w Krakowie proces beatyfikacyjny i kanonizacyjny Sługi Bożej Helenki Kmieć, libiążanki, naszej bohaterki wiary. W każdy czwarty piątek miesiąca podczas nabożeństwa o g. 17.30 będziemy modlić się o jej rychłą beatyfikację! Postulator prosi o kontakt wszystkie osoby, które mogą podzielić się wiedzą na temat życia Heleny Kmieć oraz informacjami dotyczącymi łask, które przypisywane są jej wstawiennictwu. Korespondencję można kierować:Biuro Postulacyjne Procesu Beatyfikacyjnego Heleny Kmieć,ul. św. Jacka 16, 30-364 Kraków. Szczegóły na stronie internetowej naszej parafii i parafii – św. Barbary!

10.Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Włoch w terminie od 16 do 27 sierpnia. W programie między innymi: Wenecja, Rimini, San Marino, Asyż, Rzym, Watykan, Neapol, Pompeje, San Giovanni Rotondo, Lanciano, Loreto oraz Padwa. Szczegółowe informacje w zakrystii oraz na stronie internetowej. Serdecznie zapraszamy. ​ ​​ ​

11.Jest do nabycia prasa Katolicka: „ Gość Niedzielny”, „ Mały Gość Niedzielny”, „ Niedziela” oraz „ Staś” na miesiąc czerwiec dla dzieci a także najnowszy – majowy numer „ Parafianina”!.

12.Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej uruchomił w województwie małopolskim pierwszy w Polsce „ Pilotażowy Program Czyste Powietrze”. W związku z tym w Gminie Libiąż odbędą się spotkania informacyjne z Operatorem według następującego harmonogramu:

  • LCK – 21 maja g. 18.00;
  • Zespół Szkolno – Przedszkolny w Gromcu -22 maja g. 18.00;
  • Szkoła Podstawowa nr 2 w Libiążu – 23 maja g.18.00;
  • Zespół Szkół w Żarkach – 24 maja g. 18.00. Szczegóły spotkań są podane na afiszach w gablocie parafialnej.

13.Liceum Ogólnokształcące Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców w Libiążu przyjmuje zapisy uczniów do klasy pierwszej na rok szkolny 2024/25. Szkoła istnieje od 33 lat, zapewnia wysoki poziom nauczania i wychowanie w duchu wartości chrześcijańskich. Serdecznie zachęcamy do tej refleksji nad wyborem szkoły dla naszej młodzieży!

14.Wszystkim Jubilatom , Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia życzymy wstawiennictwa Świętych Patronów, Wam Wszystkim Kochani Parafianie i Goście obfitych Darów Ducha Świętego i szczególnej opieki Matki Kościoła!


Jeszcze nie ma treści do pokazania.