ul. Oświęcimska 83, 32-590 Libiąż

przemienienie.libiaz@gmail.com

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 7 NIEDZIELA WIELKANOCNA – 12.05.2024 r.

1.Trwamy na modlitwie majowej ku czci naszej Pani i Królowej Maryi. Codziennie Nabożeństwo Majowe o g. 17.30. Podczas nabożeństw w tym tygodniu będziemy modlić się w intencji dzieci, które przystąpią do I komunii świętej, ich rodziców, bliskich, nauczycieli, wychowawców, katechetów. Kontynuujemy naszą modlitwę przy kapliczkach gromadząc się w każdy czwartek maja o g. 20.00 w wyznaczonych miejscach, w tym tygodniu 16 maja – modlitwa przy Krzyżu Papieskim na Lipiu.

2.Duchowo łączymy się z Episkopatem Polski i wszystkimi wiernymi, którzy dzisiaj uczestniczą w procesji z Wawelu na Skałkę i wypraszamy potrzebne łaski dla naszej Ojczyzny przez wstawiennictwo św. Stanisława, biskupa i męczennika.

3.Kalendarz liturgiczny:

 • w poniedziałek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy, przez przyczynę Maryi polecajmy w dniu imienin posługę pasterską naszego biskupa Roberta Chrząszcza, biskupa pomocniczego naszej Archidiecezji;
 • we wtorek – święto św. Macieja, apostoła;
  -w czwartek – święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, głównego patrona Polski;
  -w piątek – będziemy polecać Jezusowi Najwyższemu i Wiecznemu Kapłanowi naszego Ks. Sławomira w dniu Jego Patrona. Uczynimy to na Mszy świętej o g. 18.00, która będzie sprawowana w Jego intencji. Modlić się będziemy o błogosławione owoce Jego posługi w naszej parafii, o wszelkie potrzebne łaski na drodze kapłańskiej posługi;
 • w sobotę – Wigilia Zesłania Ducha Świętego; Będzie to Msza Święta z przedłużoną qliturgią słowa ( na wzór Wigilii Paschalnej) z większą ilością czytań i wprowadzeniami do nich. Serdecznie na nią zapraszamy uprzedzając jednocześnie, że ta Eucharystia o g. 18.00, ze względu na swą specyfikę, będzie trwać około 2 godziny. Jednak niech nas to nie przestraszy, bo warto czekać na Ducha Świętego i pozwolić Mu powoli wnikać do każdego z nas.

4.Już za tydzień będziemy przeżywać Uroczysty Dzień I Komunii świętej w naszej parafii. Dzieci ze Szkół Podstawowych nr 1, 2, 4 przystąpią do Eucharystii w niedzielę 19 maja na Mszy św. o g. 11.00. O g. 10.45 gromadzą się dzieci na błogosławieństwo.
Do I spowiedzi w sobotę o g. 15.00.
Natomiast dzieci ze Szkoły KSW w sobotę 18 maja o g. 12.00. Spowiedź święta dla dzieci ze Szkoły KSW będzie w piątek o g.16.30.
W związku z tą ważną i piękną Uroczystością zapraszamy dzieci na próby przed Pierwszą Komunią świętą zgodnie z harmonogramem ustalonym przez księży i rodziców!

5.Od poniedziałku przez cały tydzień zapraszamy dzieci i rodziców na tzw.” Biały Tydzień” – czas dziękczynienia za dar Eucharystii. Najpierw Nabożeństwo Majowe o 17.30 a potem Msza święta.

  6.W przyszłą – trzecią niedzielę maja składka przeznaczona jest na cele naszej parafii.

  7.Dzisiaj po każdej Mszy świętej młodzież oazowa prowadzi kiermasz ciast wielkanocnych. Ewentualne ofiary złożone przy tej okazji zostaną tradycyjnie przeznaczone na wyjazdy rekolekcyjne młodzieży z naszej parafii.

  8.W związku z trwającym Kongresem Eucharystycznym w naszej Archidiecezji kolejne niedziele miesiąca maja w każdej parafii będzie adoracja Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. To czas wielkiej modlitwy uwielbienia Pana Jezusa przez wszystkich wiernych. I tak zapraszamy:
  12 maja:
  15.00- 16.00 Róże Różańcowe
  16.00 – 17.00 Mężczyźni Św. Józefa
  26 maja:
  15.00- 16.00 Domowy Kościół, Kobiety Rut
  16.00 – 17.00 Oaza, Liturgiczna Służba Ołtarza
  Oczywiście – zapraszamy nie tylko Grupy Formacyjne ale również wszystkich, by w niedzielne popołudnia zatrzymać się przed Jezusem Eucharystycznym w świątyni i powierzyć Mu swoje sprawy i intencje!

  9.Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Włoch w terminie od 16 do 27 sierpnia. W programie między innymi: Wenecja, Rimini, San Marino, Asyż, Rzym, Watykan, Neapol, Pompeje, San Giovanni Rotondo, Lanciano, Loreto oraz Padwa. Szczegółowe informacje w zakrystii oraz na stronie internetowej. Serdecznie zapraszamy.

  10.Jest do nabycia prasa Katolicka: „ Gość Niedzielny”, „ Mały Gość Niedzielny”, „Niedziela” oraz „ Staś” na miesiąc maj dla dzieci a także najnowszy – majowy numer „Parafianina”!.

  11.W tym tygodniu odprowadziliśmy na cmentarz naszych zmarłych parafian: śp. Elżbietę Rutkowską, śp. Władysława Zonia, śp. Henryka Jędrochę, śp. Mieczysława Kudrę, śp. Annę Mleczko. |” Wieczne odpoczywanie racz Im dać Panie..”.

  12.Wszystkim Jubilatom, Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia życzymy wstawiennictwa Świętych Patronów, Wam Kochani Goście i Parafianie szczególnej opieki Matki Najświętszej w tym pięknym maryjnym miesiącu maju!

  Jeszcze nie ma treści do pokazania.